Bahçe Cafe Eyüp İncelmesi I Nerede Ne Yenir Ne Yenilmez

Bahçe Cafe Eyüp İncelemesi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 1 oy verildi.
 • puanı: 5,00
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Bahçe Cafe Eyüp İncelemesi
  6 Haziran 2019 648 defa okundu 0 yorum

  Geçtiğimiz Kadir Gecesi yolumu Eyüp Sultan tarafına düştü. Fırsatı değerlendirip hem gezdik hem de yeni mekanları denemek istedik. Böylece mekan önerileri kategorimiz için bu yazı meydana çıkmış oldu. Biraz vakit geç olduğu için ve biraz da yorgunluktan ilk gözümüze gelen yere girelim dedik. Eyüp Sultan Camisi’nin önünde dinlenirken bir çocuk elimize broşür tutuşturdu. Bizde yeni bir mekan diye ve dediğim gibi birazda yorgunluktan gidelim dedik. Öncelikle telefon ettim ve ne istediğimizi belirttim. Elbette benim düşüncem nasıl olsa sipariş verdim, rezerve yaptık gidince hazır olacak diye düşündük. İşte bu yazım Bahçe Cafe Eyüp hakkında olacak. Bana katılırsınız veya katılmazsınız bilemem ancak inceleme tarafsız ve sadece yaşanılanlardan ibarettir.

  Bahçe Cafe Eyüp Ulaşılır Yerde mi?

  Ulaşım açısından ele aldığımız zaman zorluk çekilmeyecek bir noktada olduğunu söyleyebilirim. Eyüp Sultan Camisi’nin B kapısının karşısındaki sokaktan giriyorsunuz ve yolun sonuna doğru sol tarafta küçük bir girişi olan mekandır. Kapı önünde de masaları bulunuyor ve ayrıca arka tarafta bir bahçesi mevcut. Ulaşım açısından oldukça kolay bir yer ancak bakalım yemekler, personel davranışı ve fiyatlar nasılmış…

  Personelin yaklaşımı ilk karşılaştığınız iyi gibi. Yani idare eder diyelim. Memnun kalınır mı biraz şüpheliyim. Açıkçası sırf bu yazıyı yazmak ve yorgunluktan başka yer aramamak için oturmaya devam ettim. Çalışanların sayısı fazla olmasına fazla ama iş yapan az diyebilirim. Bu nedenle çok fazla bir ilgi beklemeyin diyebilirim.

  Kurumsal Görünümlü Bir İşletme Diye Düşünmeyin!

  Telefonda konuşurken ne istediğimizi sorması ve ilgilenmesi ilk bakışta kurumsal bir kimliğe sahip olduğu izlenimi veriyor. Ancak gittiğimiz zaman ise sanki rezerve yaptırmamış gibi tekrar sipariş verdik. Üstelik bizden sonra gelen rezerve yaptırmayan kişilerin siparişleri bile bizden önce gitti. Durumu belirttiğimiz zamanda ” Ya kusura bakmayın aşçı işte kalabalık olunca yetiştiremedi…” diye bahaneler üretildi. Bu bakımdan sahildeki seyyar satıcı bile Bahçe Cafe Eyüp’ten daha kurumsal diyebilirim.

  Bahçe Cafe Eyüp Menüsü
  Bahçe Cafe Eyüp Menüsü

  Diğer bir sorun ise verilen yemek ve fiyatın alakası olmamasıdır. Mesela biz iki kişi birimiz tavuk şişli menü diğerimiz ise köfteli menü istedik. Ancak her ikimize gelen karışık ızgara menü oldu. Elbette fiyat farkı istemiyoruz siz yiyin deseler de bu durum kabul edilemez. Yani istediğinizi değil de adamların size verdiğini yemiş oluyorsunuz. Bununla beraber gelen etlerde çoğunlukla iyi pişmemişti. Ayrıca oruçlu iken iftarda çorba önemlidir değil mi? Burada bize gelen mercimek çorbasını dibi tutmuştu ve herkes şikayet etti. Durum değişmedi tabi ki sonuçta ezan okundu millet o saatten sonra nereye gidecek ki! Ayrıca menüye kanıp gitmeyin derim. Tatlı olarak bir dilim glikozlu baklava, iftariye dediği bir adet en adisinden hurma, salata dediği marulu bol olan ve iki parça domatesi olan bir menü sunuluyor. Fiyatı ise görüldüğü gibi 40 TL ile 55 TL aralığında. Bununla beraber kafalarına göre bazı kişilere indirim de yaptıklarını söyleyebilirim.

  Bahçe Cafe Eyip’e Gidilir mi?

  Hani çölde nasıl su olursa içilirse bu mekanda bizim için bu tarz bir tecrübe oldu. 10 üzerinden 2 verebileceğimiz bir mekan olduğunu söyleyebilirim. Zaten internet üzerinde de biraz araştırma yapınca memnun olan yok denecek kadar az. Eminim o memnun olanlarda tanıdık felandır. Gidin yada gitmeyin diyemem ancak yaşadıklarımız yukarıda anlattığımız gibidir. İkinciye kesinlikle gitmeyeceğimiz bir yer olduğu kesin. Bu yazımı okuyup halen gitmek zorunda kaldıysanız size geçmiş olsun diyelim…

  Bu yazımı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Ayrıca en güncel içeriklerimden haberdar olmak adına Facebook, Twitter ve Instagram gibi aktif sosyal medya hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.