Balık Kokusunu Ne Giderir? - Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar?

Balık Kokusunu Ne Giderir?

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 1 oy verildi.
 • puanı: 5,00
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Balık Kokusunu Ne Giderir?
  3 Nisan 2017 1676 defa okundu 0 yorum

  Mutfağımızda pişen yemeklerin hazır yemeklerden daha sağlıklı olduğunu biliyoruz. Ancak bazı yemekler pişerken istenmeyen kokular ortaya çıkarabiliyor. Bunlardan biride deniz ürünleri. Özellikle balık kokusunu ne giderir gibi Google pek çok arama yapılmakta. Bu yazımda size “eldeki balık kokusu nasıl geçer?” ve genel olarak “balık kokusunu ne giderir” sorusunun cevabını vereceğim.

  Balık Kokusu Elden Nasıl Çıkar

  Balık kokusunun elden çıkası için basit yöntemler bulunmakta. Bunların arasında sıyrılan en doğal yöntem ise limon kullanımıdır. Taze limonu alıp ikiye bölün. Daha sonra ikiye böldüğünüz taze limonun ellerine iyice sürün. Daha sonra çeşmeyi açıp ellerinizi yıkayın ve kokunun çıktığını göreceksiniz. Burada bilmeniz gereken püf nokta ise ellerinizde ufakta olsa yara veya çizik olmamalıdır. Aksi durumda elleriniz yanacaktır.

  Bir başka yol ise limon kolonyası kullanabilirsiniz. Bunun için öncelikle iyi şekilde elinizi kolonya ile doldurun. Bolca elinizi ovun ve kolonyanın uçmasını bekleyin. Elinizdeki koku geçecektir.

  Bir başka yol ise elinizi deodorant ile iyice ovun ve sonrasında elinizi su ile yıkayın. Daha sonrasından kurulayın. Elinizdeki koku geçmiş olacaktır. Bu noktada dikkat etmeniz gereken ise deodorant kokunuz hoşunuza gitmiyor ise yıkama esnasında sıvı sabun kullanabilirsiniz. Bu sayede bir nebze olsun deodorant kokusu giderilmiş olacaktır.


  Yanında Kullandığımız Soğan ve Sarımsak Kokuları Elden Nasıl Temizlenir?

  Deniz ürünleri yanında ki özellikle hamsi ile soğan, yeşillik bolca tüketilmekte. Ancak her ne kadar yerken güzel olsa da istenmeyen kokularda ellerimize siniyor. Bu kokulardan kurtulmak ise oldukça basittir. Peki neler yapabiliriz.

  Elinizdeki yemek artıklarını öncelikle metal kaşık yardımı ile iyice kazıyın. Metal kaşık olması burada önemli bir püf noktadır. Üst kısımda yazdıklarımızı uygulayabilirsiniz. Bununla beraber elinizi öncelikle ılık su ile kalıp sabun kullanarak temizleyin. Kalıp sabun kokusundan hoşlanmıyorsanız ise sıvı sabun kullanarak kokudan kurtulabilirsiniz.

  Son olarak ilginç bir yöntemi de öneriyim. Evinizde demlediğiniz çayı öncelikle güzelce için ve bitirin. Geriye kalan çay otunu ise uygun bir tabağa alın. Elinizi bu çay otları ile iyice ovun. Daha sonra elinizi iyice yıkayınız. Bu sayede elinizdeki soğan, sarımsak kokusunu gidermiş olacaksınız.

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.