Bergama Sofrası

Tarif Puanı
12345
1 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Bergama Sofrası
5 Ekim 2016 689 defa okundu 0 yorum

2010 yılında kurulan Bergama Sofrası yöresel lezzetleri bulabileceğiniz mekanlardan biri. Ege turu esnasında gezdiğimiz Bergama’da halka sorduğumuzda iki yeri önerdiler. Diğer mekan erken saatin 18.00 – 19.00 gibi olmasına rağmen erken kapanmıştı ve gidemedik. İkinci alternatifimiz olan Bergama Sofrasına geldik.

Ege bildiğiniz gibi zeytinyağının ana vatanı niteliğinde. Bizde bu nedenle zeytinyağlı yemeklere göz atmak istedik ve bize “çığırtma” adında bir yemeği önerdiler. Bizde hem bu öneriyi dikkate aldık hem de yanında yöreye has köfte ve birde giriş amaçlı mercimek çorbası söyledik.  İnternet ortamında biraz araştırdım ve Bergama Sofrası hakkında bir kaç olumsuz yorum gördüm. Yorumlardan en çok dikkatimi çeken ise porsiyonların küçük olduğu ve lezzetlerinin olmadığı olmuştu. Yaklaşık 10 yorumdan 2 yorum bu şekilde yapılmıştı. Ancak bizzat bu lezzetleri tadan biri olarak biraz haksızlık yapılmış olabileceğini söyleyebilirim.

İzmir Bergama Sofrası

İzmir Bergama Sofrası

Mekanın konum olarak merkezi cadde üzerinde bulunmakta. Çalışanlar bakımından baktığımızda cana yakın ve ilgili olduklarını söyleyebilirim. Bir önemli hususu belirtmeden geçmemeliyim diye düşünüyorum. Beklentileriniz üst seviyede ise yemekler yönünden hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Bunun nedeni ise tadacağınız lezzetler benzer olmasından kaynaklıdır. Aslında “çığırtma” adını verdikleri yemek soğuk meze türünden bildiğiniz biber, patlıcan vb. sebzelerin zeytinyağında kızartılması ve üzerine domates sosu dökülmesinden ibarettir. Yani kızartma yiyen biri için bu çokta farklı bir tat olmayacak ve beklentileriniz boşa çıkacaktır.Bergama Sofrası daha öncede belirttiğimiz gibi merkezi konumda bulunduğundan öncelikle tarihi mekanları gezebilir veya hemen Bergama Sofrası bitişiğinde bulunan tarihi hamamda yorgunluğunuzu atabilir ve güzelce yemeğinizi yiyebilirsiniz. Kısaca Bergama’da yapabileceğiniz tüm aktiviteleri yapın ve sonrasında bu lezzetleri tatmanızı öneririm.

İzmir Bergama Sofrası Yemekleri

İzmir Bergama Sofrası Yemekleri

Bergama Sofrası Fiyatları Nasıl Acaba?

Aslında baya pahalı olacağını düşündüğüm bir mekan gibiydi. Bölgesinde ün yapan bir yer olarak İstanbul gibi bir yerle kıyaslanamaz ancak buradaki alışkanlığımızdan olsa gerek pahalı olacağını düşündüm. Toplamda iki kişilik yemek yedik. Ayran + Çığırtma + Mercimek Çorbası + Yöresel Köfte toplamda verdiğimiz ücret 27 TL gibi bir ücret ödedik. 2016 Eylül ayına göre gayet uygun bir fiyatlandırma olduğunu düşünüyorum.

Bergama Sofrası yöresel lezzetleri ve uygun fiyatları ile gidebileceğiniz mekanlardan biri olduğunu söyleyebilirim. Web siteleri sanırım yok ben bulamadım ancak grup olarak gidecekseniz facebook üzerinden irtibat numaralarından ulaşabilir ve rezervasyon yapabilirsiniz. Ayrıca görüşlerinizi sitemizde paylaşmanızı bekliyoruz.

Mekan sahibi iseniz önerileriniz için İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca mekan önerimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.