Buzdolabı Kokusu Nasıl Gider -/- Buzdolabı kokusu nasıl giderilir İp Uçları

Buzdolabı Kokusu Nasıl Gider?

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • (Oylama yapılmadı)
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Buzdolabı Kokusu Nasıl Gider?
  22 Nisan 2017 1897 defa okundu 0 yorum

  Teknolojinin gelişmesi ile birlikte yiyeceklerin bozulmasını önlemek için buzdolabı artık bir zorunlu ihtiyaç olmuştur. Artan yemeklerden tutup sebze ve meyvelere kadar bir çok yiyecek bozulmadan saklanabilmekte. Ancak zamanla buzdolabınız ne kadar temiz olursa olsun koku oluşu olur. Bu yazımızda size şu sorulan cevabını vereceğim. Buzdolabı kokusu nasıl giderilir?, Buzluk kokusu nasıl giderilir?, Buzdolabı neden koku yapar? bu ve bunlara benzer sorularınıza cevap bulabileceksiniz.

  Koku demişken daha önce koku ile yazdığım yazılarım var. Balık kokusunu ne giderir? veya Soğan kokusu nasıl giderilir? konulu yazılarımda ilginizi çekebilir. Şimdi yazımıza devam edilim.  [baslik]Buzdolabı Kokusunu Gidermek İçin Ne Yapmalı?[/baslik]

  Öncelikle buzdolabınızda hangi parçaların çıkarılıp çıkarılmayacağını öğrenin. Bunu öğrendikten sonra ise buzdolabınızın fişini çekin ve bu parçaları çıkarın. Tüm parçaları karbonatlı su ile güzelce silin. Bu sayede kötü kokuların oluşmasının önüne geçebilirsiniz.

  Bir şekilde işe yaramadığını düşünüyorsanız o zaman buzdolabını çalıştırın. Çalışan buzdolabının içine ağzı açık olacak şekilde biraz süt, mangal kömürü, pirinçle karışık Türk kahvesi ve kullandığını çayın posasını koyarak yaklaşık 6-7 saat bekletin. Kötü kokular giderilecektir.

  Bu yöntemde işe yaramaz ise demek ki başka bir problem yüzünden koku yapıyor. Bunun nedeni genel olarak buzdolabının arka tarafındaki biriken sudan olur. Buzdolabının fişini çekin ve el beceriniz varsa arka kısmı sökün suyu boşaltın. Aksi durumda servis çağırıp temizletebilirsiniz. Bu kısımdaki bilgileri “Derin dondurucu kokusu nasıl giderilir?” sorusuna cevap olarak uygulayabilirsiniz.

  Ayrıca servis çağırırsanız “buzdolabı koku filtresi nasıl temizlenir?” diyerek bilgi almanızda yarar var.

  [baslik]Buzdolabı Kokusu için Pratik Bilgiler[/baslik]

  Çok yolculuğa çıkan biriyseniz buzdolabı kullanımı hakkında bilmeniz gerek ip uçları var. Örneğin bir kaç hafta evde olmayacaksınız buzdolabınız et ve ürünlerini bırakmayın. Bu ürünler kötü koku oluşumuna neden olabilir.

  En önemli püf nokta ise buzdolabına koyacağınız her ürünü paketleyin veya bir kabın içerisinde koyun. Bu durumda hem kokuları karışmaz hem de buzdolabında kötü kokular oluşmayacaktır.

  Bir başka öneri ise sirke kokusudur. Kötü koktuğundan mı bilemem ama çoğu kötü kokunun giderilmesi için kullanılmakta. Sirkenin buharını bir iki saat buzdolabının içinde tutup sonra yukarıda söz ettiğim karbonatlı su ile silin. Bu durumda koku genellikle giderilmektedir. Eğer giderilmediyse anlattığım diğer yolları deneyebilirsiniz. Sizinde önerileriniz veya başınıza gelen durumlar var ise yorum kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.