Detoks Suyu Tarifi I En Sağlıklı Detoks Suyu Tarifleri

Detoks Suyu Tarifi

Tarif Puanı
12345
Tarifi Oyla!
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Detoks Suyu Tarifi
30 Ekim 2018 271 defa okundu 0 yorum

Takılmış ve sabitlenmiş kiloları kırmaya yardımcıdır ve vücudu toksinlerden arındırır. Detoks suyu tarifi vücuttaki ödemin atılmasını sağlar. Özel günler öncesinde (düğün,tatil, gibi tercih edilebilinir. Tarifimize geçmeden önce kelime anlamı sadeleşme, temizlenme olan detoks nedir nasıl yapılır konuları hakkında bilgi verelim.

Detoks Nedir?

Detoks kelime anlamı olarak yukarıda da belirttiğim gibi arınma, temizlenme anlamına gelmektedir.  Bilindiği gibi insanoğlunun en çok gerçekleşmesi çabaladığı hayallerden biri daha çok yaşamak veya ölümsüzlüğü keşfetmektir. Günümüze kadar olan süreçte elbette ölümsüzlük konusunda bir gelişme olmamıştır. Bununla beraber yaşlanmayı geciktirici bir çok besin ögesi bulunmuştur. Her bakımdan zengin bu yararlı besinle vücudumuz için toksin atıcı olarak kullanılıyor. Detoksun bir çok çeşidi mevcuttur. En çok kullanılan detoks yöntemleri ise manyetik alan ve homeopatik tedavilerdir. Özellikle detoks suyu tarifi ile vücudunuzdaki fazla yağların atılmasına yardımcı olabilir ve kilo verme olayını kolaylaştırabilirsiniz.

Detoks Suyu Tarifi
Detoks Suyu Tarifi

Sağlıklı Detoks Suyu Tarifi Nasıl Olmalı?

Detoks için bir öncelikle kullanılacak malzemelerin iyi temizlenmiş olması ve mümkünse cam malzemeler kullanmanızı öneriyorum. Bunun için öncelikle her türlü kimyasal deterjandan arıtılmış bir cam sürahi seçebilirsiniz. Seçtiğiniz sürahiyi sirkeli su ile dezenfekte edebilirsiniz. Aynı şekilde kullanacağınız meyve ve sebzeleri sirkeli suda yıkamanız iyi olacaktır. Detoks için bir çok tarif bulabilirsiniz. Bu tariflerin arasından ise size yararlı olabilecekleri seçmelisiniz. Her detoks suyu bünyeniz için tam olarak etkili olmayabilir. Bunun için bir hafta gibi bir süre ayırıp yapacağınız tarifi denemeniz en iyi sonucu almanıza yardımcı olabilir. Özellikle sağlıklı diyet tarifleri ile kullanmanız daha yararlı olacaktır.

Bilinmesi gereken bir diğer önemli nokta ise detoks öncesi ve sonrası su tüketimine önem verilmesidir. Günlük koşuşturma nedeni ile bazı insanlar gün içinde neredeyse su içmemekte. Hatta içtikleri çay veya kahvenin yeterli olacağını düşünmekteler. Oysa bu yapılan en büyük yanlışlardan biridir. Suyun yerini hiç içecek tutamaz. Bu önemli noktayı kesinlikle atlamayın. Susuz bir vücut için dilediğiniz detoks tarifini yapın sonuç yine olumsuz olacaktır. Şimdi sizleri pratik ancak oldukça faydalı olan tarifimiz ile tanıştıralım. Sizinde bu şekilde tarifleriniz var ise paylaşabilirsiniz. Bu tarifimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Twitter ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

 • Kişi Sayısı:
  1 kişilik
 • Hazırlama Süresi:
  5 dakika
 • Pişirme Süresi:
  dakika

Malzemeler

 • Yarım limon suyu
 • 1 salatalık
 • 1 armut
 • 1 kivi

(Tatlı sevenlere 1 çay kaşağı bal)

Yapılışı

Houuup blenderdan geçir Smoothie hazır !

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.