Dondurulmuş Uskumru Tarifi I Pratik Fırında Uskumru Tarifi

Dondurulmuş Uskumru Tarifi

Tarif Puanı
12345
2 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

13 Temmuz 2019 2276 defa okundu 0 yorum

Canınız uskumru balığı mı çekti? Hemen Google amcaya, dondurulmuş uskumru tarifi, uskumru buğulama, uskumru tavada nasıl pişirilir, uskumru nasıl pişirilmeli vb. bir çok sorunun cevabını soruyorsunuz. Durabilirsiniz, artık gerek kalmadı. Aradığınız tarif işte bu sayfada.

Markete girdiğimde gözüme çarpan uskumruları hemen alıp sizlere sunmak istedim. Norveç uskumrusu ama lezzeti yok değil. Uskumru nasıl temizlenir derdi de yok. Paket halinde 3 adet uskumruyu güzelce temizlemişler. Temizlerken kılçıklarını da alınmış tabi ki. Özellikle kılçık sevmeyen çocuklar için tercih edebilirsiniz. Oldukça pratik şekilde hazırladım. Fırına vermeden önce resmini çektim ama pişirdikten sonra lezzetine kapılıp çekmeyi unuttum… Son olarak yanına değişik içecek tarifleri olsun derseniz ilgili kategoriye göz atabilirsiniz. Dondurulmuş uskumru tarifi öncesinde uskumru balığının ne gibi faydaları varmış bir bakalım.

Uskumru Balığının Faydaları

Uskumru balığı lezzetini sanırım deniz balığı olmasından kaynaklanıyor. Ayrıca bulunduğu balık ailesine de ismini vermektedir. Oldukça besleyici bir balık türü olduğunu söyleyebilirim. Hatta bunun için söylemek gerekirse 100 gram uskumruyu düşündüğümüz zaman içeriğindekileri aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

  • Kalori Miktarı: 261 kcal
  • Yağ Oranı : 18 gram
  • Sodyum : 83 mg
  • Kolesterol : 75 mg
  • Potasyum : 401 mg
  • Kalsiyum : 15 mg
  • Demir : 1,6 mg
  • Magnezyum : 97 mg

bunların yanında içeriğinde çeşitli vitaminlerde bulunmaktadır. Mesela, A vitamini, B6 vitamini, B12 vitamini ve C vitamini içerdiğini söyleyebiliriz. Tüm bunları göz önüne aldığımız zaman hafta bir tüketmek faydalı olacak gibi. Özellikle kendi denizlerimizdeki uskumru balığına denk gelirseniz almanızı tavsiye ederim.

Dondurulmuş Uskumru Tarifi
Dondurulmuş Uskumru Tarifi

Dondurulmuş Uskumru Tarifi İçin Yapılış Zor mu?

Çok pratik bir tarif olduğunu söyleyebilirim. Zaten dondurulmuş olduğu için temizlenme derdiniz yok. Yukarıda da söz ettiğim gibi büyük marketlerde paketler halinde temin edebilirsiniz. Hemen pratik şekilde yapılabilecek en besleyici yemeklerden olduğunu söyleyebilirim.

Genel olarak satılan paketlerin içeriğinde 3 veya 4 tane oluyor. Fiyat olarak ise 8-10 TL arası şeklinde olduğunu söyleyebilirim. Tabi ki dondurulmuş balıkların büyük bir kısmının Norveç ürünü olduğunu bilin. Tadı ise yukarıda da belirttiğim gibi oldukça iyi. Ancak siz yinede mevsiminde de bu lezzetli uskumru balığının tadına bakın derim. Sonuç olarak bildiğiniz gibi taze balığın yeri hiç bir şey tutmaz. Şimdiden afiyet olsun diyelim ve bakalım dondurulmuş uskumru tarifi nasılmış.

Ayrıca bu tarifimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Twitter ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.