Ege’deki Balıkçınız: Mavi Deniz

Tarif Puanı
12345
2 oy verildi.
4,50 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Ege’deki Balıkçınız: Mavi Deniz
5 Ekim 2016 741 defa okundu 0 yorum

Siz de tatilinizi bizim gibi Ege Sarımsaklı’da geçirecekseniz size acıktığınızda yardımcı olacak bir yazı yazıyorum. Deniz mahsulleri soframda olduğunda yazım başka bir keyifli ve lezzetli geçiyor diyenlerdenim. Bu sebeple tercihim balıktan yana oldu ve Sarımsaklı’da gittiğimiz mekanlardan biri olan Mavi Deniz hakkında bilgi vermek isterim.

Mavi Deniz

Bu restoran hemen Sarımsaklı merkezde plajın karşısında merkezi bir konumda yer alıyor. Mavi Deniz, dekorasyonuyla size uzaktan balıklar burada diye sesleniyor. Hemen dikkatinizi o tarafa kaydırıyor. Ayrıca etrafında hemen plaja yakın bir başka balık restoranı olmaması mekanı tercih sebebimiz oldu. Ege‘nin klasik sokağa yakın konumlanmış bir restoranı. Caddeye yakın bir bahçesi ile birkaç masa da iç mekanda var.

Mavi Deniz Balık Lokantası

Mavi Deniz Balık Lokantası

Restorana girdiğimizde ilgili ve güler yüzlü garsonları tarafından karşılandık. Dilerseniz balıklarınızı seçebilir ve tercihinize göre pişme oranını belirleyebiliyorsunuz. Kıyı şeridi olması sebebiyle balıklar size cin gibi bakıyor. Tazeliğinden şüpheniz olmasın. Balıkların tadı hakkında pek bilgim yok diyorsanız bilgi ve tavsiye de alabiliyorsunuz. Biz somon ve hamsi siparişi verdik. Levrek ve Çupra’da da gözüm kalmadı değil. İnsanın tezgahtan hepsini pişirtesi geliyor. Sanırım çok acıkmıştım. Balıkları beklerken meze ikramı olursa memnun olacağımızı söyledik. Onlar da sıcak taze sarı buğday ekmeği ile meze getirdiler. Siparişlerimiz yaklaşık 25 dakikada masamızda yerini aldı. Ortaya mevsim salata aldık ve afiyetle yedik. Ekmeği oldukça lezzetliydi. Ben ekmeğe pek düşkün değilimdir ama sarı buğday ve sıcak oldu mu hiç affetmem. Balık baharatlarını güzelce üstüne almıştı. Tadı oldukça güzeldi. Lezzet ve genel hizmetten memnun olarak ayrıldık. Unutmadan şunu da ekleyeyim.

Sonuç Olarak

Ege’de taze olmayan balık yeme şansınız düşük. Herhangi bir restoran size balık seçeneği de sunabilir. Ancak balığı balıkçı restoranından yerseniz çeşit açısından oldukça avantajlı olmakla birlikte tazelik açısından da bir tık avantajlı sayılabilirsiniz. Balık seviyorsanız ve Ege’ye tatile gelmişseniz tavsiyem bıkana kadar balık yiyin. Güzel, lezzetli ve sağlıklı besinle beslenmenin mutluluğu ile deniz kokusunu birleştirin. Sonra tadı damağınızda adı benim gibi böyle aklınızda kalıyor. Benden söylemesi. Hepinize bol balıklı, neşeli Ege’de tatiller ve tabii sevgiler.

Mekan sahibi iseniz önerileriniz için İletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Ayrıca mekan önerimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.