En Pratik Çorba Tarifleri I Dünya Mutfağından Tarifler

En Pratik Çorba Tarifleri

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 384 oy verildi.
 • puanı: 4,66
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  En Pratik Çorba Tarifleri
  2 Ocak 2023 7828 defa okundu 0 yorum

  En pratik çorba tarifleri insanların açlığını gideren ve sağlıklı besinlerden oluşur. Çorbanın tarihi, M.Ö. 4000 yıllarına kadar uzanır. İnsanlar ilk olarak et, sebze ve tahılları suda pişirerek yapmışlar. Bu yiyeceklerin içine ek olarak, baharatlar ve diğer malzemeler de eklenmeye başlamıştır. Zamanla günümüze kadar değişimler geçirmiş.

  Çorba tarihinin ilk yazılı kayıtları, M.Ö. 2500 yıllarına aittir. İlk yazılı tarifler Mezopotamya’da tabletlerde bulunmuştur. Bu tariflerde, çorbanın nasıl yapılacağı açıkça anlatılmıştır.

  Çorbanın tarihi, yüzyıllar boyunca Avrupa, Asya ve Afrika gibi farklı kültürlerde de yer almıştır. Bu kültürlerde, çorbanın yapılışı, kullanılan malzemeler ve tatları farklılık göstermiştir. Örneğin, Avrupa’da et ve sebzelerin yanı sıra tahıllar da kullanılırken, Asya’da çorbalar daha çok et, balık ve tahıllardan yapılırdı. Bu yazımda da sizlere en pratik çorba tariflerinden söz edeceğim.

  Dünyanın En Pratik Çorba Tarifleri

  Pratik çorba tariflerini seçerken ağız tadımıza uygun olmasına dikkat ettim. Araştırma yaparsanız daha pratik tarifleri bulabilirsiniz. Bulacağınız tarifler ise bizim yemediğimiz veya yemeyeceğimiz besinlerden oluşuyor.

  Taze Yeşil Mercimek Çorbası

  Taze yeşil mercimekleri haşlayın ve bir blenderde püre haline getirin. Uygun bir tencereye tereyağını eritin. Üzerine haşlanmış soğan ve pancarı ilave edip karıştırın. Birkaç dakika kavurun. Mercimek püresi ve tavuk eti suyu ilave edip birkaç dakika daha kaynatın. Tuz ve baharatları ilave edin ve servis yapın. Farklı olarak erişteli yeşil mercimek çorbası tarifi ilginizi çekecektir.

  En Pratik Çorba Tarifleri: Mantar Çorbası

  Mantarları haşlayın ve bir blenderde püre haline getirin. Tencerenize yağınızı koyup üzerine soğan ve patates ekleyin. Birkaç dakika kavurun. Mantar püresi ve tavuk eti suyu ilave edip birkaç dakika daha kaynatın. Tuz ve baharatları ilave edin ve servis yapın.

  Domates Çorbası

  Tencereye sıvı yağ koyup kızdırın. Üzerine haşlanmış soğan ve patatesi ekleyip birkaç dakika kavurun. Birkaç adet domates ve tavuk eti suyu ilave edip birkaç dakika daha kaynatın. Domatesleri blenderde püre haline getirin ve çorbanın içine ilave edin. Tuz ve baharatları ilave edin ve servis yapın. Detaylı tarifi için domates çorbası tarifi sayfasına göz atabilirsiniz.

  Brokoli Çorbası

  Bir tencereye yağ koyup azıcık ısıtın. Biraz soğan ve patates püresi ekleyip azıcık kavurun. Bir miktar brokoli ve tavuk eti suyu ilave edip birkaç dakika daha kaynatın. Brokoliyi blenderde püre haline getirin ve çorbanın içine ilave edin. Tuz ve baharatları ilave edin ve servis yapın. Sade brokoli tarifi de ilgi çekicidir.

  Kırmızı Lahana Çorbası

  Tariflerin girişi hep aynıdır. Tencereyi al ve yağı koy. Üzerine soğanı ekle devam et! Bir miktar kırmızı lahanayı ve tavuk eti suyu ilave edip birkaç dakika daha kaynatın. Lahanayı blenderde püre haline getirin ve çorbanın içine ilave edin. Tuz ve baharatları ilave edin ve servis yapın.

  En Pratik Çorba Tarifleri: Kereviz Çorbası

  Tencereye yağınızı koyun. İsteğe göre yağınızı koyun. Soğan ve eklerseniz patates püresi ekleyip azıcık kavurun. Bir miktar kereviz ve tavuk eti suyu ilave edip birkaç dakika daha kaynatın. Kerevizi blenderde püre haline getirin ve çorbanın içine ilave edin. Tuz ve baharatları ilave edin ve servis yapın.

  Bu tarifler de hızlı ve pratik bir şekilde hazırlanabiliyor. Özellikle kış aylarında sıcak ve lezzetli bir yemek olacaktır. Unutmayın, tarifleri özelleştirerek kendi lezzetlerinizi yaratabilirsiniz. Umarım en pratik çorba tarifleri listemi beğenir ve lezzetli çorbalar yaparsınız.

  İçeriğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşın. En güncel paylaşımlarım için de Instagram, Facebook ve Twitter hesaplarımı takip ediniz.

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.