iftar Menüsü Örnekleri 10. Gün Tavsiyeleri I 30 Günlük iftar Menüsü

iftar Menüsü Örnekleri 10. Gün

Tarif Puanı
12345
3 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

iftar Menüsü Örnekleri 10. Gün
3 Mayıs 2020 1727 defa okundu 0 yorum

Ramazan’ın üçte birlik kısmını bugün bitiriyoruz. Bugün yine sizlere sağlıklı ve lezzetli iftar menüsü örnekleri 10. gün tavsiyeleri sunacağım. Bu menüm sanırım biraz yöresel ağırlıkta oldu. Sultan çorbası ile başlamamın sebebi ise iftar için uygun olduğunu düşündüğüm ve beğenerek sunduğum lezzet olmasındandır. Elbette mevsimine göre değişik lezzetler yapılabilir. Ancak yaz veya kış fark olmadan her zaman tükettiğim için sizlerle paylaşmak istedim. Çünkü bana göre yöresel lezzetler her zaman sofraların vazgeçilmezlerindendir. Elbette bazı yörelerin kullandıkları yağ türleri benim gibi hoşunuza gitmeyebilir. Özellikle iç yağı kullanan yörelerde ben şahsen aç kalmayı tercih ediyorum. Sizinde değişik menü örnekleriniz veya önerileriniz var ise ister yorum kısmında isterseniz sitemizde içerik olarak paylaşabilirsiniz. Şimdi daha fazla uzatmadan hemen iftar menüsü önerilerime geçelim. Şimdiden afiyet olsun.

iftar Menüsü Örnekleri 10. gün

Fırın sütlaç seçmemin nedeni şerbetli tatlılara göre biraz daha hafif olmasıdır. Fakat bu demek değildir ki bolca tüketebilirsiniz. Unutmayın sütlacın içinde pirinç var. Bu nedenle sınırı aşarsanız şişkinlik yapacaktır. Sadece bu menümde değil tüm yemeklerinizde tüketiminize dikkat etmeniz gereklidir. Aksi durumda sağlıklı bir gelecek düşünmek zor olur.

Menü önerimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Bununla beraber en güncel içeriklerimden ve zaman zaman paylaştığım kampanya durularımdan ilk haberdar olanlardan olmak isterseniz Instagram, Twitter ve Facebook sayfalarımdan beni takip edebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.