iftar Menüsü Örnekleri 11. Gün Tavsiyeleri I 30 Günlük İftar Menüsü

iftar Menüsü Örnekleri 11. Gün

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 3.852 oy verildi.
 • puanı: 4,49
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  iftar Menüsü Örnekleri 11. Gün
  21 Mart 2024 53914 defa okundu 0 yorum

  İftar menüsü örnekleri 11. gün tavsiyelerim biraz yöresel ağırlıkta oldu. Geçtiğimiz günde değerli Ramazan Ayı için 1/3’lük kısmını geride bıraktık. Yani gittikçe bayrama doğru yaklaşıyoruz. Yine sizler değişik ve belki de ilk defa duyacağınız lezzetleri sunmaya çalıştım. iftar menüsü örnekleri 11. gün tavsiyelerim eminim sizin de ilginizi çekecektir. Nasip olursa Ramazan Ayı boyunca ilginç ve Ramazan Ayı için uygun olduğunu düşündüğüm lezzetleri sizlere sunacağım. Bu yemek menüsü önerimde biraz sebze ağırlıklı seçim yaptım. Özellikle hafif bir iftar menüsü arayanların hoşuna gideceğini düşünüyorum. Ayrıca tatlı seçiminde de hafif olmasına dikkat ettim. Nedeni ise zaten içecek olarak önerdiğim acem şurubunun da şekerli olmasıdır. Ancak güzel bir tarif olduğunu söyleyebilirim. Şimdi daha fazla uzatmadan bakalım bu güzel tarifler nelermiş… Şimdiden afiyet olsun.

  iftar Menüsü Örnekleri 11. gün

  Menü öneri listemdeki tariflere ulaşmak için üzerlerine tıklamanız yeterlidir. Özellikle hafif bir iftar menüsü isteyenlere tavsiyemdir.

  Neden İftarda Gazlı İçecek Seçmedim?

  Ramazan ayı boyunca, iftar yemeklerinde tüketilen gıdalar ve içecekler büyük önem taşır. Ancak, birçok kişi iftar sofralarında gazlı içecekler tüketmeyi tercih eder. Fakat, bu tercih sağlık açısından pek de doğru bir seçim değildir.

  İftar öğününde tüketilen gıdaların sindirimi oldukça önemlidir. Çünkü gün boyunca oruç tutulduğundan, mide ve bağırsaklar boş kalmıştır. İftarda sindirim sistemimiz oldukça hassastır. Gazlı içeceklerin tüketilmesi, sindirim sistemimiz için yüksek bir risk oluşturur.

  Neden 1: Gazlı içeceklerde bulunan karbondioksit gazı, mide asidiyle reaksiyona girer. Sonuçta ise karbonik asit oluşturur. Bu asit, mide asidinin etkisini artırarak mide ve bağırsaklarda şişkinliğe neden olur. Bu durum, özellikle sindirim sistemi hassasiyeti olan kişilerde problem oluşturur.

  Neden 2: gazlı içecekler yüksek oranda şeker içerirler. Bu şeker, kan şekerinin ani bir şekilde yükselmesine neden olur. Bu ani yükseliş, pankreasın daha fazla insülin üretmesine neden olacaktır. Bu da, uzun vadede insülin direnci ve diyabet riskini artırır.

  Ek olarak gazlı içeceklerin içerisinde bulunan kafein ve benzeri uyarıcılar da sindirim sistemi için zararlıdır. Bu maddeler, mide ve bağırsakların normal çalışmasını engelleyerek kabızlık veya ishal gibi sorunlara neden olabilir.

  Tüm bu nedenlerden dolayı gazlı içeceği menüye dahil etmedim.

  İftar menüsü örneğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden sevdikleriniz ile paylaşabilirsiniz. Bununla beraber güncel içeriklerimden veya zaman zaman yapılan kampanya duyurularımdan ilk haberdar olanlardan olmak isterseniz Instagram, Twitter ve Facebook sayfalarımdan beni takip edebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun…

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.