iftar Menüsü Örnekleri I Ramazan Menü Önerileri I İftar Menüsü Tavsiyeleri

İftar Menüsü Örnekleri

Tarif Puanı
12345
2 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

İftar Menüsü Örnekleri
5 Mayıs 2019 1284 defa okundu 0 yorum

Razaman’da sizlerden gelen tarifler ve pratik bilgilerle beraber olacağız. Öncelikle Razaman Ayı’nın sizin için huzur içinde geçmesini dileriz. Birbirinden güzel ve sağlıklı iftar menüsü örnekleri ile sizlerle olacağız. İlk iftarımızı bugün. İftar saati yaklaştıkça ne pişirsem diye düşünmeye başlıyoruz. İşte tam bu sırada sizler için önereceğimiz çorba, salata, ana yemekler, yöresel yemekler, tatlı tarifleri, pilav tarifleri ve aklınıza gelebilecek tüm lezzetlerimiz ile size çözüm olacağız. En azından alternatif olacağını düşündüğümüz menü önerilerimiz ile sizde sevdiklerinize özel mükemmel iftar menüleri hazırlayabilirsiniz.

Bildiğiniz gibi gün boyunca vücudumuz susuz ve gıdasız kalıyor. Bu dengeyi sağlamak adına da iftar menüleri seçiminde dengeli olmalıyız. Sadece seçim yapmada değil tükeim noktasında da ipleri elimizde tutmamız gereklidir. Ne çok fazla ne de çok az yemeliyiz. Bu durum sadece iftar için değil sahur içinde aslında aynıdır. Bu nedenle sağlıklı şekilde bayram gününe ulaşmak için söylediklerimi dikkate almak iyi olacaktır. Şimdiden hayırlı iftarlar diyerek menümüz göz atalım.

İftar Menüsü Örnekleri - Birinci Gün
İftar Menüsü Örnekleri – Birinci Gün

İftar için Menüsü Örnekleri : Birinci Gün

İlk gün iftar menüsü örneği aşağıdaki gibi sunuyoruz. Sizinde eklemek istedikleriniz varsa yorum kısmında paylaşabilirsiniz.

Çorba Önerisi : Erişteli Mercimek Çorbası

Ana Yemek : Kuzu Paçalı Fasulye

Pilav Önerisi : Karabuğday Pilavı

Salata Önerisi : Gavurdağı Salatası

Tatlı Önerisi : Kuru Yemişli Muhallebi

İçecek Önerisi : Karpuzlu Limonata Tarifi


Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.