İnce Fikir Pratik Bilgiler - TarifAlPisir.com Faydalı Yazılar

İşe Yarar Pratik Bilgiler

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • (Oylama yapılmadı)
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  İşe Yarar Pratik Bilgiler
  24 Kasım 2016 1160 defa okundu 0 yorum

  İnce Pratik Fikirler

  Bu yazımızda sizlere özellikle evde kullanabileceğiniz bir kaç pratik bilgiler verdik. Kısa ve kullanışlı bu bilgilerle sizde güzel sonuçlar alabilirsiniz.

  Hobi Tutkunlarına Doğal Boya

  Hepimiz evinizde Türk kahvesi içiyoruz. Daha sonrada fincanın içerisindeki telveleri bir güzel lavaboda yıkıyorsunuz değil mi? İşte size bir öneri… Bu telveleri hobi işlerinizde özellikle boyama işlerinde veya evde sabun yapıyorsanız içerisine ekleyerek kullanabilirsiniz. Bu sayede güzel bir görünüm ve doğal renk maddesi kullanmış olacaksınız.

  Buz Dolabı Kokusuna Son

  Bir şekilde buzdolabınızda koku oluşmuş olabilir ve bir türlü giderilmez. İşte şimdi sunacağımız doğal yol ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz. Nasıl mı? Yine kahve telvesi kullanacağız. Elimizdeki telveleri bir kağıda koyup buzdolabına bırakıyoruz. Bu yola benzer karbonat yöntemi de mevcut ancak bu yolu denemeniz daha iyi olacaktır. Çünkü karbonata göre daha iyi sonuç alacaksınız.

  Doğal Lavabo Açacağı

  Kimyasal lavabo açacakları raflarda oldukça mevcut. Ancak tabi bunların içerikleri genel itibari ile aynı olsa da sonuçları farklı oluyor. Size sunduğumuz bu yol raflarda satılan kimyasallar kadar çok çok iyi sonuç vermeyebilir ancak doğal bir çözüm olduğunu hatırlatalım. Kaynamış suyu alın ve içerisine kahve telvesi ile aktardan alabileceğiniz karbonatı ekleyin ve tıkalı giderden içeri dökün gitsin. Dediğim gibi çok çok iyi sonuç beklemeyin ancak iki kere tekrarlamanız durumunda alacağınız sonuç tıkanıklık sorununuza göre çok iyi olabilir.
  Tencerenizin Dibi Tutarsa İşte Çözüm

  Zaman zaman bir şekilde yemek yaparken tencerenin dibini tutturabiliriz. Yemeğe yanı kokusu sinse de çok önemsenmeyebilir. Ancak oluşan inatçı leke başa beladır. Bunun için yine telve kullanacağız. Telveyi süngerinize sürün ve ovalayın. Bir çakıl taşı gibi yanık kısımları çıkaracak ancak çizmeyecektir.

  Sigara Kokusuna Son

  İçmeseniz daha iyi tabi ama olursa bulunduğunuz ortamda sigara içmek istediniz. Bunun için ufak bir mum yakın ve sigaranızı rahatlıkla için. Mum kokuyu önleyecektir.

  Tencere Taşmasına Son

  Özellikle süt kaynatırken veya yemek yaparken bazen tenceremiz taşar değil mi? İşte buna karşı ufak bir önlem alabiliriz. Üstelik oldukça basit bir yol taşmaya son verebiliriz. Bunun için tencerenin açık şekilde ağzına ters şekilde bir tahta yemek kaşığı koyalım. Bu sayede taşma olmayacaktır.

  Muzlarınız Çürümesin

  Evde bulundurduğumuz muzlar özellikle buzdolabında ise hızlı bir şekilde kararır ve zamanla çürür. İşte bu durumun önüne geçmek oldukça basit. Nasıl mı? Muzların sap kısımlarını hava almayacak şekilde streç film ile kapatın. Bu sayede muzların bozulma hızları çok yavaş olacak ve muhtemelen çürümeden yemiş olacaksınız.

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.