Ispanaklı Püre Tarifi - TarifAlPisir.com Çocuklar için Tarifler

Ispanaklı Püre Tarifi

Tarif Puanı
12345
1 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Ispanaklı Püre Tarifi
30 Aralık 2019 998 defa okundu 0 yorum

Çocuklarımızın gelişim çağında sebzeli tarifler yemesi oldukça önemlidir. Özellikle katkı içeren hazır besinlere nazaran evde yapılmış olan doğal ve sağlıklı tarifleri kullanmak çocuk sağlığı açısından son derece önemlidir. Buna dikkat eden anneler için ıspanaklı püre tarifi hakkında bilgi vermek istedim. Bununla beraber ıspanak püresi sadece gelişim çağındaki çocuklar için değil et yemekleri tarifleri yanında da yetişkinler için sunulabilen bir lezzettir. Özellikle ıspanağın ve yanında eklediğimiz diğer malzemelerin faydalarına göz atınca ne kadar önemli bir tarif olduğunu daha iyi anlatmış olacağım. Bu lezzetin dışında diğer ek gıda tarifleri kategorisine göz atmanızı öneririm.

Ispanağın Faydaları Nelerdir?

Yemeği olsun veya böreği olsun her türlü tarif için kullanılabilen ıspanak sebzesinin ne kadar faydalı olduğunu gerçekten biliyor muyuz? Kulaktan dolma bilgiler ile elbette herkesin bir fikri vardır. Gerçekte ise özellikle gelişim çağındaki çocuklarımız için bana göre hayati önem taşıyor. Ispanağın önemli faydalarını şu şekilde sıralayabilirim:

  • Ispanak yapısı gereği kemikleri ve kasları güçlendirir. Bununla beraber özellikle kadınlarda sıkça görülen kemik erimesini önlemeye yardımcı oldur.
  • Barındırdığı Magnezyum sayesinde metabolizmayı hızlandırır. Bu durum özellikle obezite ile savaşan çocuklara ve diyet yapan yetişkinlere destek verir.
  • Kan hücreleri üzerinde düzenleyici görev üstlenir. Bu sayede kötü kolesterol veya yüksek tansiyon gibi sık karşılaşılan hastalıkların görülmesini azaltır.
  • En önemlisi ve herkes tarafından bilinen özelliği ise kansızlığı önlemeye yardımcı olmasıdır.
  • Gelişim çağındaki çocukların diş minelerinin barındırdığı K vitamini sayesinde sağlam olmasını sağlar,
  • Cildimizin sağlığı için gerekli olan vitaminlerin çoğunu içerir,
  • Kanser hastalığından koruduğu bilinmektedir.

Bilinen ve en çok dikkat çeken özellikleri kabaca bu şekilde diyebilirim.

Ispanaklı Püre Tarifi İçin Malzemeler

  • bir dilim bal kabağı,
  • yeteri kadar ıspanak,
  • yeteri kadar kemik suyu,

Ispanaklı Püre Yapılışı

Tarifimiz için öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım. Bu tarif genellikle bebekler için tercih edilmektedir. Oldukça basit ve besleyici bir tariftir.

Tarifimiz için öncelikle uygun bir tencereye bal kabağını, kemiksuyu ilave edin ve pişirin. Daha sonra pişmesine yakın ıspanakları ekleyin. Daha sonra ise pişen tüm malzemeleri püre haline getirin. Ilık şekilde çocuğunuza verebilirsiniz. Afiyet olsun ve yorumlarınızı unutmayınız.

Bu içeriğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınız üzerinden paylaşabilirsiniz. Bunun dışında en yeni içeriklerden haberdar olmak adına Instagram, Facebook veya Twitter hesaplarımdan beni takip edebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.