Kahvaltılık Çikolata Tarifi Nasıl Yapılır? - TarifAlPisir.com

Kahvaltılık Çikolata Tarifi

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 6 oy verildi.
 • puanı: 4,67
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Kahvaltılık Çikolata Tarifi
  3 Haziran 2016 1780 defa okundu 0 yorum

  Kahvaltı denildiği zaman çikolata olmalı değil mi? Özellikle enerji vermesi nedeni ile soframızda bulunmalı bence. Ancak bir sorun var! Nedir dersek marketlerden aldığımız çikolataların çoğunda istemediğimiz ve sağlığımız için zararlı olan maddeler var. Bu durumda kahvaltılık çikolata almayacağız veya kendimiz yapacağız. İşte ikinci seçeneği düşünüyorsanız karşınızda kahvaltılık çikolata tarifi. Oldukça basit olması ile birlikte içeriğini bildiğiniz bir lezzet olması da artısı.

  Normalde market raflarından aldığınız çikolataların içerisinde glikoz şurubu vardır. Olmayanlarda ise yine istemediğimiz koruyucu maddeler mevcut. Bunlar anında sağlığımıza etki etmese bile zamanla kalıcı olarak etkilerini göstereceklerdir. İşte bu durumu yaşamamak adına evde kendimiz kahvaltılık malzemelerimizi yapmamız en iyi karar olacaktır.

  İçerisinde kullandığınız malzemelerde sütte bulunmaktadır. Bu nedenle size önerim manda sütü kullanmanızdır. Zaten tarifim sonucu bir kaç kahvaltılık çikolata ortaya çıkacak. Bu  nedenle size önerim hem normal süt ile hemde manda sütü ile yapmanızdır. Sonrasında ise lezzetlerine bakın ve hangisi hoşunuza giderse onu kullanın. Manda sütünün lezzet katması dışında içeriğindeki maddeler nedeni ile oldukça besleyicidir. Belki fiyatı pahalı ancak zaten tarifimizde az kullanıyoruz. Bu nedenle denemenizi öneririm. Şimdi tarifimize geçmeye ne dersiniz?

  Kahvaltılık Çikolata Tarifi Malzemeleri

  • iki adet yumurta,
  • bir su bardağı süt,
  • ikişer su bardağı un ve şeker,
  • birer paket yağ, kakao ve vanilya,

  Kahvaltılık Çikolata Tarifi Yapılışı

  Öncelikle derin olacak şekilde uygun bir kabımızı alıyoruz. Kabımızın içerisinde yumurtaları ve şekeri iyice karışacak şekilde hatta mikser varsa onunla karıştırıyoruz. Bu arada da ocağımızda yağımızı eritip soğumaya bırakıyoruz. Yağımız soğuduktan sonra kabımıza aktarıyoruz ve güzelce karıştırıyoruz. Takibinde yavaş yavaş un, vanilya ve kakaoyu ekliyoruz. Tamamen karıştığından emin olana kadar karıştırıyoruz. Karıştırma işleminden sonra uygun bir kavanoza koyup bir gece dinlenmesini sağlıyoruz. Bir gün sonrada kullanıma başlayabilirsiniz. Size önerim elde ettiğiniz veya marketten aldığını kahvaltılık çikolatayı buzdolabında saklamayın. Dışarıda oda sıcaklığında saklayın. Güneş görmemesi de önemli tabi ki. Buna dikkat ederseniz çikolata daha uzun ömürlü olacaktır. Afiyet olsun. Bu tarifimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.