Keto Diyeti Nedir? I Ketojenik Diyeti İçin E-Kitap Önerisi

Keto Diyeti Nedir?

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 289 oy verildi.
 • puanı: 5,00
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Keto Diyeti Nedir?
  26 Mayıs 2023 10063 defa okundu 0 yorum

  Keto diyeti, vücuttaki keton cisimlerinin artışını hedefler. Keton cisimleri, yağların vücuttaki enerji için parçalanması sonucu ortaya çıkan moleküllerdir. Bu diyet, vücudun kan şekeri seviyesini düşürür ve aşırı kilolardan kurtulmayı hedefler. Son günlerde de oldukça popülerdir. Asıl konu ise bu diyetin kimlere uygun olduğudur.

  Karbonhidrat tüketimi diyet uygulamasında azaltılır. Protein alımını orta düzeyde tutarak ve yüksek miktarda yağ alımını hedefler. Bu diyetler, vücuttaki enerji için ketonların kullanılmasını sağlar. Sonuç olarak vücuttaki yağların parçalanmasını ve yakılmasını hedefler.

  Keto diyeti gün boyunca sürekli açlık hisettirir. Ekstra olarak yüksek miktarda protein alımına neden olacaktır. Bu diyetler, insülin düzeylerinin düşürülmesine yardımcı olur ve bu da vücuttaki yağların parçalanmasını ve yakılmasını hedefler. Sadece bu nedenle bile herkes için uygun olmayan bir diyet modeli olduğunu düşünebiliriz. İsterseniz hazırlamış olduğum “Keto Diyeti ve Bilinmeyen Yönleri” isimli kitabımı alarak işe başlayın.

  Keto Diyeti Herkes İçin Uygun mu?

  Ketojenik diyet, vücudunuzun yağı enerji olarak kullanmasını sağlar. Hedefi ise kilo kaybına yardımcı olmaktır. Herkes için uygun olmayabilir. Uzmanlar özel durumlar için tavsiye etmez. Örnekleme yaparsam, bazı insanların vücutları keto diyetine uyum sağlamakta zorlanır. Sonuçta sağlık sorunlarına yol açar. Ek olarak çocuklar, hamile kadınlar ve emziren anneler gibi bazı gruplar için de uygun değildir. Keto diyetine başlamadan önce uzman hekime görünmeniz önemlidir. Öncesinde de sunduğum e-kitap gibi kaynaklardan detaylı bilgi alabilirsiniz.

  Ketojenik Diyet Konusunda E-kitap Almak Yararlı Olur mu?

  Keto diyetine başlamak için e-kitap almak en kolay yöntemdir. Özellikle de bu diyeti daha önce denememişseniz ve ne olduğunu tam olarak anlamışsanız kesinlikle alın. Uzman bilgisi veya araştırmalar sonucunda sunulan e-kitaplar size gerekli bilgiyi sunar.

  Hazırlamış olduğum e-kitap için birçok uzman kaynak kullandım. Bu kaynakların neler olduğunu kitabın sonundaki kaynakça kısmında okurlarla paylaştım. Ulaşılabilir olması için fiyatı makul seviyede tuttum. Bazı platformlarda yüksek fiyatlı görebilirsiniz. Farklı olmasının sebebi platformun aldığı ek ücretlerdir. Şimdilik en ekonomik fiyatlı olarak Google Play Store ve Fulsepp üzerinde bulabilirsiniz. Ayrıca Kobo üzerinde de satışa sunuldu.

  Keto diyeti kolay görünse de aslında vücut için uygun olduğundan emin olunması gereken bir diyettir. Uzman görüşü almadan bu veya benzeri diyetleri denemenizi önermiyorum.

  İçeriğimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın. Güncel paylaşım ve fırsat önerilerim için Instagram, Facebook ve Twitter hesabımı takip ediniz.

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.