Kullanım Koşulları
Tarif Al Pişir ve tarifalpisir.com sitesine göndereceğiniz ve alacağınız tüm kullanımlar için herkes aşağıdaki kuralları kabul etmiş sayılır.

Kullanım Koşulları ;

www.tarifalpisir.com adresi ile erişilebilen paylaşımcılar ve işbu “Katılımcı Sözleşmesi”ne (“sözleşme”) eriştiğiniz Tarif Al Pişir Ağı’na dahil olan herhangi bir web sitesinin (“site”) sahibi ve işleticisi olarak bu sözleşmenın platform üzerinde bulunan Tarif Al Pişir editörleri veya Tarif Al Pişir tarafından atanmış olan herhangi bir çalışma, proje, ve görev (tek bir terim olarak, “çalışma”) ile ilgili koşulları düzenlediğini beyan ve
taahhüt eder. Bu sözleşmeye hem “Kullanım Koşulları” (“KK”) hem de “Gizlilik ve Bilgi Güvenliği Politikası” (“GP”) dahil edilmiştir. Bu sözleşme ile KK ve/veya GP arasında bir çatışma olması durumunda, bu sözleşmenın koşulları esas sayılacaktır. Sözleşme dahilinde sayılan taraflar arası ortak çıkar ve sözleşme gereği olarak aşağıda belirtilen koşullara iki taraf da uymayı kabul eder:

Hizmet Özellikleri;

Çalışmalar. Başvurunuzun ve başvurunuz için tarafımıza sağlamış olduğunuz bütün dokümanların gerçeğe uygun ve titiz bir şekilde hazırlanmış olması gerekmektedir. Herhangi bir tarifi paylaşabilmeniz için başvurunuzun Tarif Al Pişir editörleri tarafından denetlenmesi ve akabinde onaylanması gerekmektedir. Tarif Al Pişir’e kabul edilmenizi müteakiben, zorunlu olmamakla birlikte, zaman zaman size farklı birtakım projelerde, özel çalışmalarda görev verebiliriz. Uygun olması durumunda farklı proje görevlendirmeleri Tarif Al Pişir’de duyurulacaktır. Her bir çalışma (i) işbu sözleşmede belirtilen koşullar ve (ii) sitede duyurulan başka koşullar veya herhangi bir Tarif Al Pişir editörü tarafından adı geçen çalışma ile ilgili konulmuş şartlar ile düzenlenmektedir.

“İlave Koşullar” olarak tanımlanabilecek bu koşullar altında son teslim tarihi, telafi, teslim, veya çalışma içeriği gibi noktaları içerebilir. Bu noktalar çalışmanın niteliğine göre değişkenlik gösterebilir. İlave Koşullar site üzerinden size duyurulabileceği gibi başka yollar kullanılarak da size ulaştırılabilir. İlave Koşullar ile ilgili herhangi bir değişiklik söz konusu olduğunda tarafımız sizi bu konuda bilgilendirmekle yükümlüdür.

İçerik sağlayıcı paylaşım sitelerinden biri olan Tarif Al Pişir T.C.K 20.ci Madde ve 5651 Sayılı Kanun’un 4.cü maddesinin (2).ci fıkrasına göre tüm üyelerimiz yaptıkları paylaşımlardan sorumludur. Traif Al Pişir hakkında yapılacak tüm hukuksal şikayetler sitemizde bulunan iletişim formu ile iletişime geçilmesi halinde ilgili kanunlar ve yönetmelikler çerçevesinde en geç 1 (bir) hafta içerisinde gereken işlemler yapılacaktır.

Teslim ve Katılım :

Tarif Al Pişir tarafından belirlenmiş ve sizin onaylamanızla birlikte size atanmış olan herhangi bir çalışma için bağımsız olarak veya oluşturulmasının bir parçası olacağınız, orijinal bir ürün meydana getirmekle yükümlüsünüz. Bu ürün sizin “katılım”ınız olarak kabul edilmektedir. Bütün katılımlar, Tarif Al Pişir tarafından belirlenmiş olan kalite şartlarına ve yine Tarif Al Pişir tarafından oluşturulmuş olan diğer biçim ve içerik şartlarına uymak zorundadır. Çalışmalarınızı profesyonel bir bakış açısına sahip olmak koşuluyla, aynı mecrada faaliyet gösteren diğer profesyonellerin çalışmalarıyla karşılaştırılabilecek kalitede oluşturmaya özen göstermelisiniz. Katılımınızı, tarafımızdan belirlenen prosedürlere uygun olarak tarafımıza sağlamanız gerekmektedir. Katılımızın onaylandığını veya geri çevrildiğini tarafınıza bildirmekle yükümlüyüz. Katılımızını geri çevirmemiz durumunda, yükümlü olmamakla birlikte, katılımızda belirli değişiklikleri yapabilmeniz ve tekrar tarafımıza gönderebilmeniz için size bir şans daha sağlayabiliriz. Katılımınızın geri çevrilmesi durumunda, katılımınızın kullanım hakkı tamamen sizin üzerinizde kalacaktır.


Dikkat Etmeniz Gerekenler :

  • Gönderilen tüm tarifler editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayınlanmaktadır.
  • Gönderdiğiniz tarif ve fotoğraflar kesinlikle size ait olmalı, size ait değilse göndermeyiniz.
  • Fotoğrafı net olmayan, karanlık veya bulanık olan tarifleriniz yayımlanmayacaktır. Tariflerinizin yayınlanabilmesi için lütfen fotoğraf çekimlerinize özen gösteriniz.
  • Tarif içerisinde herhangi bir site, blog adresi bulunmamalıdır.
  • Tarifinizin yayınlanması biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı olun.
  • Tarifinizle ilgili her türlü sorunuzu iletişim bölümümüzden bize yazabilirsiniz.
  • Kazanç sağlama programına katılmak için en 300 kelimelik tarif ön yazısı veya faydalı bilgiler için içerik girilmelidir.
  • Tarifiniz için kelime sınırı yoktur. Sadece ön yazınız en az 300 kelime olmalıdır.
  • Eğer kazanç programına katılmayı istemiyorsanız sınırız şekilde içerik girebilirsiniz.
  • Yazarlık başvurusunda bulunan herkes haftada en az iki içerik girmeyi kabul etmiş sayılır.

Haklarınız :

Tarafımızdan sağlanan içerik siparişleriyle birlikte “serbest katılımcı – yazar” olarak tarafımıza sağlamış olduğunuz orijinal ve tamamen sizin tarafınızdan oluşturulmuş olan her katılımın her hakkı Tarif Al Pişir ve yazar ile olan sözleşmeye bağlıdır. Bu bağlamda tarafımıza sağlamış olduğunuz katılımın çeşitli yerlerde paylaşımının, yayınlanmasının ve üzerinde çeşitli değişikliklere gidilmesinin inisiyatifi Tarif Al Pişir’e aittir. Tarafımıza sağlamış olduğunuz katılım üzerinde, size herhangi bir bildirimde bulunmadan, “kullanım, tekrar üretim, redaksiyon, değişikliğe gitme, tercüme, yeniden şekillendirme, vb.” şeklinde işlemler uygulayabiliriz.

Tarafımıza sağlamış olduğunuz katılımın onaylanmasını müteakiben her hakkı bize aittir. Zorunlu olmamakla birlikte, zaman zaman tarafımıza sağlamış olduğunuz katılımın sizin tarafınızdan çeşitli amaçlar için çeşitli platformlarda kullanılmasını tarafınıza sağlayabiliriz. İşbu sözleşmeyla birlikte, tarafımıza sağlamış olduğunuz her türlü biyografik bilginin ve fotoğrafın telifsiz, daimi, özel olmayan, dünya çapında, devredilebilir kullanım ve gösterim lisansını sağlamış olursunuz. Tarafınıza bir ödemede bulunmaksızın bu hakların ve lisansların hepsini veya bir kısmını devretme hakkına sahibiz. İhtiyaç doğması durumunda hakların ve lisansların doğrulanması amacıyla tarafınızın bize doküman ve kanıt sağlama yükümlülüğü bulunmaktadır.

Geçerlilik;

Süre, İşbu sözleşme tarafınızın Tarif Al Pişir’a kayıt yaptırdığı tarihte başlar ve taraflardan herhangi birinin 10 gün evvelden yazılı bildirimiyle sona erdirilmediği müddetçe devam eder. Tarafınıza atanmış olan ve oluşturma aşamasında olan herhangi bir çalışma tamamlanmadan işbu sözleşmenın iptali mümkün değildir.
Gizlilik.
İşbu sözleşmenın geçerli olduğu süreçte, bizim veya iştiraklerimizin özel ve müseccel bilgilerine (“Özel ve Müseccel Bilgi”) ulaşma hakkınız bulunmaktadır. İşbu sözleşme sürecinde ve işbu sözleşmenın iptalini takip eden 2 yıl içerisinde tarafımızın özel ve müseccel bilgilerini, herhangi bir çalışmanın oluşturulma süreci haricinde, kullanmanız ve açığa vurmanız yasaktır. İşbu sözleşme gereğince hizmet sağladığınız müddetçe hiçbir işverenin, müşterinin veya üçüncü kişinin ticari sırlarını ve müseccel bilgilerini kullanamaz ve açığa vuramazsınız.

Yorumlama;

Sözleşmenin yorumunda dikkat edilmesi gereken husus, sözleşmenin kimi kısımlarından kullanılan “içermektedir”, “içerir” vb. ifadeler herhangi bir sınırlandırmaya yol açmamaktadır. Bu sözleşme, herhangi bir tarafın çıkarlarına veya bu dokümanın düzenlenmesinden çıkarılacak varsayımlara dayanarak yorumlanamaz. İşbu sözleşmede yer verilen başlıklar, sadece bilgi verme amacı taşımakta olup herhangi bir hukuki ve kanuni bağla bağlanmamıştır. Bu sözleşme iki taraf arasındaki, başarıyla veya başarısızlıkla sonlandırılan çalışmalardan doğacak hakları düzenlemektedir. İşbu sözleşmede değişiklik yapılması durumunda, söz konusu değişiklikler ve düzenlemeler ilgili tarafların tarafımıza sağlamış olduğu e-posta adreslerine yazılı olarak ilgili taraflara bildirilecektir.

Veri Koruma :

Tarif Al Pişir’e kayıt yaptırdığınızda ve tarafımızdan verilen çalışmalar ile tarafımıza sağlamış olduğunuz (e-posta, e-posta ekleri vs.) her türlü kişisel verinizin, idari, yönetim ve hukuki konularda değerlendirilmek üzere, depolama ve işleme hakkını tarafımıza sağlamış sayılırsınız. Bu bağlamda tarafımızdan tarafınıza sağlanan bütün iletişim yollarını gözetleme ve kontrol etme hakkı saklıdır.

Feragat Edilemezlik :

Kullanım Koşulları, Etik Kod, ve Gizlilik ve Bilgi Güvenliği Politikası ile birlikte işbu sözleşme taraflar arasında sözleşme bütünlüğü oluşturmaktadır. Taraflar işbu sözleşmeda yer verilmiş herhangi bir kısımdan feragat edemez. Tarafların Niyetlerinin Referansı,işbu sözleşmesi kapsamında birincil kaynaktır, yasal bir madde olarak geçerli ve yürürlüktedir. Bu anlaşma referans amaçlı burada yer almaktadır.
Güncelleme Tarihi 10.08.2017