Mürdüm Eriği Hoşafı Nasıl Yapılır? - TarifAlPisir.com İçecek Tarifleri

Mürdüm Eriği Hoşafı

Tarif Puanı
12345
1 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Mürdüm Eriği Hoşafı
22 Ocak 2017 981 defa okundu 0 yorum

Evde yapılan lezzetler eminim sizin de hoşunuza gidiyordur. Hem sağlık açısından hem de içeriği bakımından kafanız rahat oluyor. Özellikle okul zamanlarında çocukların beslenmesine ayran veya hoşaf gibi içecek tarifleri ile yaptığınız lezzetleri koymak en iyi seçim olacaktır. Bu nedenle bu yazımda sizlere mürdüm eriği hoşafı hakkında bilgi vermek istedim. Eminim sizinde hoşunuza gidecektir. Özellikle yaz aylarında tercih ettiğim lezzetlerden biri olan mürdüm eriği oldukça güzel bir tada sahiptir. Şimdiden afiyet olsun diyerek tarifimize geçelim.

Mürdüm Eriği Hoşafı Malzemeleri

  • 12-13 tane mürdüm eriği,
  • bir yemek kaşığı bal,
  • bir litre su,

Mürdüm Eriği Hoşafı Yapılışı

Hoşafımız için öncelikle malzemelerimizi hazırlayalım. Hoşafın özelliği şekersiz ve doğal olmasından gelmektedir. Uygun şekilde eriklerimizi iç kısmını çıkaralım ve iyice temizleyelim. Daha sonra bir litre suyun içerisine eriklerimizi atalım. Uygun şekilde kontrollü olarak kaynatalım. Daha sonra kapatmaya yakın balımızı ilave edelim. Ocağın altını kapatalım ve uygun kaba alalım. Biraz dinlendirip soğuk veya ılık şekilde servis edebilirsiniz. Afiyet olsun ve yorumlarınızı unutmayınız.
Bu tarifimi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Ayrıca destek olma adına Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun…


Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.