Portakal Kabuğu Reçeli Nasıl Yapılır? - TarifAlPisir.com

Portakal Kabuğu Reçeli

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 1 oy verildi.
 • puanı: 5,00
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Portakal Kabuğu Reçeli
  26 Mart 2016 822 defa okundu 0 yorum

  Reçeller kahvaltılarımız da vazgeçilmezdir. Büyük küçük herkes severek yer. Tabi ki sağlıklı olandan tüketilmesinde fayda var. Bu nasıl olacak derseniz. İki seçeneğiniz var. Ya tanıdık birilerinin yaptığı reçeli tüketeceksiniz veya kendiniz yapacaksınız. Mevsiminde en güzel yapılabilecek reçellerden biri portakal kabuğu reçeli olduğunu söyleyebilirim. Bu sayede portakalın son parçasına kadar değerlendirmiş olursunuz. Bu yazımda sizinle sevdiğim bu tarifi paylaşmak istedim. Tarifimize gelirsek aşağıdaki gibidir…

  Portakal Kabuğu Reçeli Malzemeleri

  • iki su bardağı şeker,
  • iki su bardağı su,
  • limon tuzu.

  Portakal Kabuğu Reçeli Malzemeleri

  Öncelikle portakallarımızı bir güzel yıkayıp temizleyelim. Daha sonra portakallarımızın kabuğunun üst kısımlarını ince bir şekilde rendeleyelim ki üst acı kısım alınmış olsun. Daha sonra kabukları soyalım. Kabuklarımızı dilim şeklinde soyalım. Uygun bir tenceremize kabuklar koyuyoruz ve üzerini geçecek kadar su koyuyoruz. Daha sonra kaynatıp bu suyu döküyoruz ki acılığı gitsin. Bu işlemi en az defa tekrarlıyoruz. Son defa suyu koyup bir gece suda bekletiyoruz.

  Sabah olunca tekrar suyu döküyoruz. Sonra üzerine iki su bardağı şeker ve su koyuyoruz ve bir güzel kaynatıyoruz. Limon tozunu da eklemeyi unutmayalım.İstediğiniz kıvamı alınca ocağın altını kapatalım v e soğumaya bırakalım. Uygun kavanozları koyup muhafaza altına alabiliriz. Afiyet olsun ve yorumlarınızı eklemeyi unutmayız.

  Ayrıca tarifimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

  Hemen Sizde Tariflerinizi Paylaşın

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.