Pratik Bilgiler

Tarif Puanı
12345
1 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Pratik Bilgiler
24 Temmuz 2016 581 defa okundu 0 yorum

Bu yazımızda sizler için mutfakta kullanılabilecek pratik bilgiler paylaşmak istedik.

[baslik]Kararan Çatal, Bıçak ve Kaşıklar :[/baslik]

Makinede yıkama yaptığımız bıçak, çatal ve kaşık gibi metallerin zaman içerisinde karardığını sizde gözlemlemişsinizdir. Bu durumun önüne geçmek için size önerimiz bulaşık makinemizin gözüne ayda bir kereden fazla olmamak üzere çamaşır suyu ekleyin. Bu pratik bilgiler ile çatal, kaşık ve bıçaklarınızın parlamasını sağlayabilirsiniz.

[baslik]Tahta Malzemeler :[/baslik]

Mutfakta kullandığımız tahta kaşık veya doğrama tahtası gibi malzemeler zamanla renklerini kaybederler. Bu durumun önüne geçmek için tahta malzemelerimizi duru suda tamamen ıslatıp kullanırsak renk değişim süresini uzatmış oluruz. Ancak tabi sonuçta ahşap ve sıvı ile temas ettiği için zamanla renk değişimi olacaktır.

[baslik]Kahve veya Çay Fincanlar İçin Pratik Bilgiler:[/baslik]

Sizinde dikkatinizi çekmiştir. Bazen çay veya kahve fincanlarında çıkmayan lekeler kalmaktadır. Bu lekeleri çıkartmak için bir çok yol mevcut. Örnğin ilk denemeniz gereken yol, bir havlunun ucunu detarjanlı suya batırın ve lekeyi ovuşturarak çıkarın.

Bir başka yolu ise kulladığınız diş macunu ile lekeleri çıkarabilirsiniz.[baslik]Çaydanlıkları Parlatmak :[/baslik]

Kullandığımız çaydanlıklarımız zamanla parlak görüntüsünü kaybederek mat bir görünüm bürünür. Bu durumda çaydanlıklarınızı eski görünümüne kavuşturmak için bir çay bardağı sirke ve bir tutam tuz kurtarıcınız olacaktır. Sert bir süngeri sirkeye batırın ve üzerine tuzuda ekleyin, çaydanlıklarınızı güzelce ovun ve eski parlak çaydanlıklarınıza kavuşun.

[baslik]Teflon Tavalardaki İnatçı Lekeler :[/baslik]

Özelikle kızartmalar için kullandığımız teflon tavalarımızda zamanla inatçı lekeler ile oluşabilmektedir. Bu inatçı lekeleri çıkarmak için bir bardak suya yaklaşık iki çorba kaşığı karbonat ve yarım su bardağı sirke ekleyip karıştırın. Daha sonra bu karışımı tavanın içerisine koyup yaklaşık on dakika kaynatın. Sonuç olarak lekelerin kolayca çıkacaktır.

[baslik]Etiket İzlerinden Kurtulma :[/baslik]

Aldığımız bir kavanozun veya hediyelik eşyanın üzerindeki etiketlerden kurtulma isteriz. Ancak çıkardığımız zaman ya yarısı elimizde kalır yada çok kötü şekilde bir iz bırakır. Bu durumun önüne geçmek için mobilya cilasını bir bez yardımı ile etiketin iz bıraktığı yere sürün. Göreceksiniz ki etiket izi tamamen silinecektir.

Sizinde bu şekilde önerileriniz varsa yorum kısmından paylaşabilir hatta dilerseniz tarifalpisir.com ailesine katılıp kendi yazılarınızı paylaşabilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.