Eti En İyisinde Sosis ve Sucuk I Etin En İyisinden Lezzetli Öneriler

Sosis ve Sucuk Etin En İyisinden…

Tarif Puanı
12345
1 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Sosis ve Sucuk Etin En İyisinden…
22 Ekim 2018 202 defa okundu 0 yorum

Son zamanlarda sosis ve sucuk denildiğinde aklımıza hiçte iyi şeyler gelmiyor. Bunun en büyük nedeni birçok işlemlerden geçirilmesi ve içeriğinde ne barındırdığını bilmememiz olduğu gibi televizyonlardan veya çevremizden duyduğumuz hikâyelerdir. Bundan dolayı ki artık insanlar kendi sucuğunu kendisi hazırlıyor ve gönül rahatlığı ile yiyor. Aynı sucuk gibi, sosisi de kendimiz yapabilir ve gönül rahatlığı ile yiyebilirsiniz. Çok basit yöntemlerle evde dana sosis yapmanız gayet mümkün. Hem bu sayede daha lezzetli sosisli de yapabileceksiniz.

Evet, vakti olanlar tarafından dana sosis evde hazırlanabilir. Vakti olmayanlar ise bildiği, güvendiği, hijyen kurallarına önem veren ve hakkaniyetli kasaplardan da temin edebilir. Böylesi daha hesaplı bile olabiliyor. Dana sosis yapımı diğer her gıda ürününde olduğu gibi hijyen gerektirir. İstemediğimiz hayvan etlerini ve sakatatlarını kimse yemek istemez. Bu nedenle Dana Sosis alırken içindeki etin sadece ama sadece dana eti olarak kullandığından emin olduğunuz kasaptan almanızı tavsiye ediyoruz.

Sucuk ve Sosis

Sucuk ve Sosis

Sosis ve Sucuk Soframızın Vazgeçilmezleri

Fermente sucuk Tüm Sofraların (özellikle kahvaltılarımızın) vazgeçilmezi olan bir üründür. Fakat bu ürün ile ilgili birde problem var. Dünya sağlık örgütü, işlem görmüş tüm etlerin kanserojen olduğunu ve hatta en az sigara kadar zararlı olduğunu bildirmiştir. Bu nedenle, sucukların arasında en kaliteli olarak fermente sucuk kullanmanız gerekmektedir. Sucuk, doğru yapılmış ise sucuktur. Fermente Sucuğu, fermente etmenin tek yolu ise sucuğu, gerçek bağırsak içerisinde kurutmaktır. Fermente sucuk, işi bilen, güvenilir kasaplardan alınmalıdır. Merdiven altı üretim eseri olan sucuklar, sağlığa geri dönüşü olmayan zararlar verebileceği gibi birde içinde ne yediğinizi bilmezsiniz. En bilinen ve güvenilen sucukların içerisinde bile birkaç kalem (asidik düzenleyici, koruyucu gibi) kimyasal bulunmaktadır. Oysa nasıl yapıldığını bildiğiniz gerçek fermente sucuk hiçbir kimyasal barındırmadan eşsiz lezzetiyle sofralarını süsler. Bu arada unutmadan söyleyelim. Gerçek sucuk kokar.

Bu kadar dana eti ürününden bahsedince kuzuya haksızlık etmişiz gibi oldu. Bu nedenle muhteşem lezzeti olan kuzu etinden de bahsetmek istiyoruz. Lezzetinden ve az eti çıkmasından dolayı oldukça değerli olan bir ettir kuzu eti. Sonuçta az olan şey değerlidir değil mi? En güzel köfte, en güzel adana kebap, en güzel kıyma yemekleri de kuzu kıyma ile güzeldir. Kuzu kıyma alırken kasabınıza aynadakini al demeyi unutmayın. (Ayna: kıyma makinesinin ağzıdır). Sonuçta kuzu kıyma alırken araya bir önceki çektiği başka bir hayvana ait olan kıymanın karışmasını istemeyiz. Bu yazımızı beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.


Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.