Tarif Yazarak Para Kazanmak Nasıl Oluyor? - TarifAlPisir.com

Tarif Yazarak Para Kazanmak

yemek-tarifi-yazarak-para-kazanın-www-tarifalpisir-com

Tarifalpisir.com ile tarif yazarak para kazanmak mümkün. Artık kullanıcılarını isterlerse hediyeler, isterlerse para olarak ödüllendiriyor. Şimdilik hediye kategorimizde yemek tarifi kitaplarımız mevcut. Zamanla sponsor sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede sevdiğiniz veya hobi olarak yazdığınız tariflerinizden hem gelir kazanabilir, hem de dilerseniz zaman zaman verilen muhteşem sponsor hediyelere, kitaplara sahip olabilirsiniz.

Sisteme girmeden önce kurallara uyma zorunluluğunuz olduğunuzu unutmayınız. Haftalık olarak üye listemizde pasif olan veya tarif gönderim limitini yerine getirmeyen üyelerin hesapları silinmektedir. Böylece daha aktif yazarlar ile çalışarak süreklilik sağlamış oluyoruz.

PEKİ NASIL OLACAK ?

Onaylanan her tarifinizin ücreti hesabınıza yazılır. Yazarlık sınıfınıza göre kazancınız zamanı gelince IBAN numaranıza gönderilir. Bizim tarafımızdan bir kesinti olmaz. Bunun dışında diğer kazanç yollarımızı deneyebilirsiniz.

Mekan Tanıtımlarından %10 Kazanç İmkanı

Ayrıca Mekan önerileri kısmı için tanıtımının yapılması karşılığında anlaştığınız mekanlardan alacağınız ücretin %10’si size verilecektir. Örneğin sizin referansınız ile geldiğini belirten A cafe, tanıtımı için bize ödediği ücretin %10’si size komisyon olarak verilecektir. Bunun için referans olduğunuzu bize bildirmeniz ve onaylamanız gereklidir.

NEDEN TARİF AL PİŞİR İLE ÇALIŞMALIYIM ?

 •  İçerik Bolluğu ve Kazancınız

Tarifalpisir.com ziyaretçileri sadece sizin tariflerinizi okuyup gitmez. Diğer tarifleri de görüp sitede kalmaya devam eder. Mesela kendi sayfanızda 5-6 tarif okunurken bu rakam tarifalpisir.com ‘da 15-20 ‘lere denk gelmektedir. Bilmelisiniz ki tarifalpisir.com ‘da tarifinizin ziyaretçisi dahil diğer ziyaretçilerden de para kazanıyorsunuz. Yani sitemizin ziyaretçi sayısı artması zamanla sizinde kazancınızın artması anlamına gelmektedir.

 • Bizden Öneriler 

Tarifleriniz ana sayfamızda içeriğinize bağlı olarak önerilen yazılar bölümünde öne çıkartılır. Böylece size ait olmayan ziyaretçiden dahi gelir elde etme fırsatı sağlarsınız. Kısaca genel ziyaretçinin artması demek sizin kazancınızın artması demektir. Biz ne kadar kazanırsak sizinle o kadar çok paylaşıyoruz.

 • Kullanılan ve Kanıtlanmış Sistem 

Ülkemiz dışındaki sitelerde görülen sistemin aynısını değil daha fazla kazandıran şeklini sizlere sunuyoruz. Ay sonunda aldığınız ziyaretçi sayısına göre kazancınız daha fazla üst seviyelerde olması için çalışan bir sistem değildir. Bu nedenle tarifiniz onaylanınca kazancınız hesabınıza yazılır.

 • Yüksek Kazanç İmkanı

Yurt dışında ve ülkemizde bir çok site ödemeler 1.000 gösterim başına 0,2 ₺ ve hatta genellikle daha düşük rakamlara gelmektedir. Yani tarifinize özel fiyat vermezler. Tarifalpisir bu değerlerin üzerinde kazanmanız için sizlere her türlü desteği ve alt yapı imkanını sunuyor. Bu nedenle gösterim yerine daha en başında sabit fiyat garantisi sunmaktayız. Onayınız ile tarifiniz paylaşılır ve kazancınız hesabınıza yazılır.

 • Tanıtım Desteği

Tarifleriniz tarifalpisir.com sitesinin Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarında ve reklam sistemlerinde paylaşılarak desteklenmektedir. Bu sayede hem sizin reklamınız yapılmakta hem de kazanç miktarınız artmaktadır.

 • Yazarlar Sayfası

Her yazar paylaşım oranına göre “yazarlar sayfasında” görülecek ve bu sayede bilinirliğiniz artacak ve dolasıyla tarif dünyasında bilinenlerden olacaksınız. Hatta varsa kendi bloğunuzun linkini koymanız bile mümkün.

TARİF ÜCRETLERİ NASIL BELİRLENİR ?

Paylaşımda bulunacağınız tariflerin fiyat belirleme aşaması oldukça titiz bir şekilde yapılmaktadır. Ne sizi ne de bizi mağdur etmeyecek şekilde hesaplanmaktadır. Verilen ücretler SEO çalışmaları ve editör masrafları düşülerek belirlenmiştir. Şimdilik bu miktarları veriyoruz ancak ilerde ziyaretçi trafiği ve sponsor duruma göre artacaktır.

En önemli kriter tarifin size ait olması ve daha önce hiç bir yerde paylaşılmamış olmasıdır. Tarifin kategorisi, uzunluğu, videosunun olup olmaması, tarif dünyasındaki aranma hacmi vb. bir çok kritere göre fiyatı uzman ekibimiz tarafından belirlenir ve size bildirilir. Onayınız olumlu olursa rakam hanenize yazılır. Ayrıca yazdığınız tarifi onaylayıcı ne kadar az düzenleme gereği duyarsa kazancınız da bu durumdan etkilenecektir. Toplam kazancınız 50 TL olduğunda IBAN numaranıza göndereceğiz. Yani kazançlarınız için çekim limiti 50 TL’dir. Tabi bu sınır standart yazarlar için geçerli.

Standart ve Uzman şeklinde iki türlü kazanç yöntemimiz vardır.

Standart Yazarlar : En az 250 kelimelik tarif harici giriş kısmı ve tarifi yazarak kazanç sağlayabilirler. Giriş bölümü editörlerimiz tarafından 300 kelime veya üzeri olacak şekilde tamamlanır. Bu şekilde kazanç yöntemi ile 30 tarif için 15 TL kazanç sağlarlar. Bu tip yazarlarımız için ödeme limiti 50 TL’dir. Ayrıca tüm kullanım koşulları bu yazarlarımız içinde geçerlidir.

Uzman Yazarlar : En az 200 kelimelik yemek tarifi içeriği, beraberinde görsel veya video, bilgilendirici en az 300 kelimelik giriş yazısı yazarlar. Bu kazanç yönteminde 30 tarif için 55 TL olarak ücretlendirilir. Ayrıca bu şekilde tarif girişi yapan yazarlarımız için ödeme limiti 40 TL’dir.

DİKKAT EDİLMESİ GEREKEN KURALLAR

 • Gönderilen tüm tarifler editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayımlanmaktadır.
 • Ücretlendirme genellikle aynı gün olmakta ve e-mail adresinize gönderilmektedir.
 • Tarif göndermeden önce kullanım koşullarını lütfen okuyun.
 • Gönderdiğiniz tarif , videolar ve fotoğraflar kesinlikle size ait olmalı, size ait değilse göndermeyiniz.
 • Fotoğrafı veya videosu net olmayan, karanlık veya bulanık olan, kurallardan birini karşılamayan tarifleriniz yayımlanmayabilir ve yayınlansa bile ücret verilmez.
 • Yazar sınıfına göre kelime sayınızın doğrulandığından emin olunuz.
 • Tariflerinizin daha kazançlı olması için fotoğraf eklemenizi öneririz.
 • Tarif içerisinde herhangi bir site, blog adresi bulunmamalıdır.
 • Tarifinizin yayınlanması biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı olun.
 • Tariflerinizi yazarken mümkün olduğunca imla kurallarına uyunuz.
 • Tariflerinizi sitede bulunan tarifler formatında yazmalısınız.
 • Tarifinizle ilgili her türlü sorunuzu iletişim bölümümüzden bize yazabilirsiniz.
 • Ödemeniz ödeme barajına ulaştığında IBAN hesabınıza gönderilecektir.
 • Kazanç planına katılan tüm kullanıcılar site kullanım kurallarını kabul etmiş sayılır.
 • Haftada en az 2 tarif girmek zorunludur ve bu kurala uymayanların ücretleri ödenmez,
 • Tarif girmediğinden üyeliği silinenlerin bütün tarifleri Tarif Al Pisir adıyla yayınlanır.
 • Tarif Al Pişir sitesini kullanmak ile tüm kullanım koşullarını peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.
 • Kuralları kullanıcılara haber vermeksizin değiştirme hakkımız saklıdır.
 • Zaman zaman hediyeler dağıtımları yapılabilir. Bu durumda kargo ücreti bize aittir.
 • Kazancınızda bizim tarafımızdan kesinti olmaz. Ancak çalıştığınız banka kesinti yapabilir.
 • Havale için 6-11 TL arası kesinti olduğunu unutmayınız. Yani 50 TL kazandıysanız kesinti 8 TL ise hesabınıza 42 TL aktarım yapılır.

NOT: Tarif gönderme sistemimizi kullanma konusunda zorlanıyorsanız belirtilen şartlarda hazırladığınız tariflerinizi tarifalpisir(at)yandex.com adresine gönderebilirsiniz. Sitemiz hakkında sorularınızı iletişim sayfasındaki bilgilerimizden sorabilirsiniz.

Güncelleme : 01.12.2019