Tarif Yazarak Para Kazanmak İster misiniz? Hemen Yolla!

Tarif Yazarak Para Kazanmak

yemek-tarifi-yazarak-para-kazanın-www-tarifalpisir-com
Tarif Yazarak Para Kazanmak

Tarifalpisir.com ile tarif yazarak para kazanmak mümkün. Artık kullanıcılarını isterlerse hediyeler, isterlerse para olarak ödüllendiriyor. Şimdilik hediye kategorimizde yemek tarifi kitaplarımız mevcut. Zamanla sponsor sayısını arttırmayı hedefliyoruz. Bu sayede sevdiğiniz veya hobi olarak yazdığınız tariflerinizden hem gelir kazanabilir, hem de dilerseniz zaman zaman verilen muhteşem sponsor hediyelere, kitaplara sahip olabilirsiniz. Elbette gönderim sırasında dikkat etmeniz gereken kuralların olduğunu unutmayın. Kısaca amacınız sadece para kazanmaksa ve bu hedefle kopyala yapıştır yaparak diğer sitelerin tariflerini gönderecekseniz yanlış sitede olduğunuzu bilin. Bu kurallar hem daha iyi hizmet verebilmek adına hem de sitemin geleceği adına oldukça önemlidir. Anlayışınız için şimdiden teşekkür ederim.

ÖNEMLİ DUYURU! Bildiğiniz gibi Corona virüsü nedeni ile evdeyiz. Sanırım bundan dolayı günlük gönderilen uygunsuz tarif sayısı yüzden fazla oldu. Bu durum benim açımdan oldukça külfetli oluyor. Sonuçta gönderilerinizi kontrolsüz şekilde yayınlayamıyorum. Diğer taraftan kontrol etmek için de zaman harcıyorum. Tüm uyarılara ve belirtilen kurallara rağmen gün içinde gelen aşırı uygunsuz gönderiler nedeni ile geçici olarak ücretli yazarlık KALDIRILMIŞTIR. Göndereceğiniz tarifler için ücret verilmeyeceğini üzülerek duyuruyorum.

NOT: Yapılan son güncelleme ile sadece yazarlığını onayladığım kişilere hesap açma kararı aldım. Bunun nedeni fazla saldırı olması ve kurallara uygun olmayan tariflerin gönderilmesidir. Tariflerinizi sadece Google Form aracılığı ve e-mail ile kabul etmekteyim.

Sisteme girmeden önce kurallara uyma zorunluluğunuz olduğunuzu unutmayınız. Haftalık olarak üye listemizde pasif olan veya tarif gönderim limitini yerine getirmeyen üyelerin hesapları silinmektedir. Böylece daha aktif yazarlar ile çalışarak süreklilik sağlamış oluyoruz. Tariflerinizi dilerseniz buradan ulaşabileceğiniz Google tarif gönderim formu ile dilerseniz sitemizde kendinize hesap açarak gönderebilirsiniz.

Hemen Buraya Tıklayıp Tarifinizi Google Üzerinden Tarifinizi Gönderebilirsiniz.

PEKİ NASIL OLACAK ?

Onaylanan her tarifinizin ücreti hesabınıza yazılır. Yazarlık sınıfınıza göre kazancınız zamanı gelince IBAN numaranıza gönderilir. Bizim tarafımızdan bir kesinti olmaz. Bunun dışında diğer kazanç yollarımızı deneyebilirsiniz.

Gönderdiğiniz her tarif belirli özgünlük kontrolünden geçer ve duruma göre yayına olur. Bu nedenle size ait olmayan yani kopyala yapıştır tarifler göndermemeniz önemlidir.

Mekan Tanıtımlarından %10 Kazanç İmkanı

Ayrıca Mekan önerileri kısmı için tanıtımının yapılması karşılığında anlaştığınız mekanlardan alacağınız ücretin %10’si size verilecektir. Örneğin sizin referansınız ile geldiğini belirten A cafe, tanıtımı için bize ödediği ücretin %10’si size komisyon olarak verilecektir. Bunun için referans olduğunuzu bize bildirmeniz ve onaylamanız gereklidir.

NEDEN TARİF AL PİŞİR İLE ÇALIŞMALIYIM ?

 •  İçerik Bolluğu ve Kazancınız

Tarifalpisir.com ziyaretçileri sadece sizin tariflerinizi okuyup gitmez. Diğer tarifleri de görüp sitede kalmaya devam eder. Mesela kendi sayfanızda 5-6 tarif okunurken bu rakam tarifalpisir.com ‘da 15-20 ‘lere denk gelmektedir. Bilmelisiniz ki tarifalpisir.com ‘da tarifinizin ziyaretçisi dahil diğer ziyaretçilerden de para kazanıyorsunuz. Yani sitemizin ziyaretçi sayısı artması zamanla sizinde kazancınızın artması anlamına gelmektedir.

 • Bizden Öneriler 

Tarifleriniz ana sayfamızda içeriğinize bağlı olarak önerilen yazılar bölümünde öne çıkartılır. Böylece size ait olmayan ziyaretçiden dahi gelir elde etme fırsatı sağlarsınız. Kısaca genel ziyaretçinin artması demek sizin kazancınızın artması demektir. Biz ne kadar kazanırsak sizinle o kadar çok paylaşıyoruz.

Hemen Buraya Tıklayıp Tarifinizi Google Üzerinden Tarifinizi Gönderebilirsiniz.

 • Kullanılan ve Kanıtlanmış Sistem 

Ülkemiz dışındaki sitelerde görülen sistemin aynısını değil daha fazla kazandıran şeklini sizlere sunuyoruz. Ay sonunda aldığınız ziyaretçi sayısına göre kazancınız daha fazla üst seviyelerde olması için çalışan bir sistem değildir. Bu nedenle tarifiniz onaylanınca kazancınız hesabınıza yazılır.

 • Yüksek Kazanç İmkanı

Yurt dışında ve ülkemizde bir çok site ödemeler 1.000 gösterim başına 0,2 ₺ ve hatta genellikle daha düşük rakamlara gelmektedir. Yani tarifinize özel fiyat vermezler. Tarifalpisir bu değerlerin üzerinde kazanmanız için sizlere her türlü desteği ve alt yapı imkanını sunuyor. Bu nedenle gösterim yerine daha en başında sabit fiyat garantisi sunmaktayız. Onaylanan tarifiniz yayına alınır ve kazancınız hesabınıza yazılır.

 • Tanıtım Desteği

Tarifleriniz tarifalpisir.com sitesinin Facebook, Instagram ve Twitter gibi sosyal ağlarında ve reklam sistemlerinde paylaşılarak desteklenmektedir. Bu sayede hem sizin reklamınız yapılmakta hem de kazanç miktarınız artmaktadır.

 • Yazarlar Sayfası

Her yazar paylaşım oranına göre “yazarlar sayfasında” görülecek ve bu sayede bilinirliğiniz artacak ve dolasıyla tarif dünyasında bilinenlerden olacaksınız.

Tarif Yazarak Para Kazanmak Sınırlı mı?

Paylaşımda bulunacağınız tariflerin fiyat belirleme aşaması oldukça titiz bir şekilde yapılmaktadır. Ne sizi ne de bizi mağdur etmeyecek şekilde hesaplanmaktadır. Verilen ücretler SEO çalışmaları ve editör masrafları düşülerek belirlenmiştir. Şimdilik bu miktarları veriyoruz ancak ilerde ziyaretçi trafiği ve sponsor duruma göre artacaktır.

Hemen Buraya Tıklayıp Tarifinizi Google Üzerinden Tarifinizi Gönderebilirsiniz.

Tarif yazarak para kazanmak için en önemli kriter tarifin size ait olması ve daha önce hiç bir yerde paylaşılmamış olmasıdır. Tarifin kategorisi, uzunluğu, videosunun olup olmaması, tarif dünyasındaki aranma hacmi vb. bir çok kritere göre fiyatı uzman ekibimiz tarafından belirlenir ve size bildirilir. Onayınız olumlu olursa rakam hanenize yazılır. Ayrıca yazdığınız tarifi onaylayıcı ne kadar az düzenleme gereği duyarsa kazancınız da bu durumdan etkilenecektir. Toplam kazancınız 100 TL olduğunda IBAN numaranıza göndereceğiz. Yani kazançlarınız için çekim limiti 100 TL’dir.

Standart ve Uzman şeklinde iki türlü kazanç yöntemimiz vardır.

 Standart Yazarlık: Yoğun şekilde kurallara uygun olarak gönderilmeyen içeriklerin iletilmesi nedeni ile bu kazanç tipi iptal edilip tek tip yazarlık sistemine geçilmiştir.

En az 250 kelimelik tarif harici giriş kısmı, en az bir görsel ve tarifi yazarak kazanç sağlayabilirler. Giriş bölümü tarafımca 300 kelime veya üzeri olacak şekilde tamamlanır. Bu şekilde kazanç yöntemi ile 30 tarif için 20 TL kazanırsınız. Bu tip yazarlar için ödeme limiti 100 TL’dir. Standart yazarlar görsel veya video seçeneklerinden en az bir tane göndermelidir. Eksik olanlar site yönetimi tarafından tamamlanarak yayınlanmaktadır. Ayrıca tüm kullanım koşulları bu yazarlarımız içinde geçerlidir.

Uzman Yazarlar : En az 300 kelimelik giriş kısmı, yemek tarifi, en fazla üç görsel ve bir yapılış videosu olacak şekilde tariflerini gönderirler. Gönderilen video düzenlenip sitemin YouTube ve DailyMotion kanalına yüklenir. Bu kazanç yönteminde 30 tarif için 100 TL olarak ücretlendirilir. Ayrıca bu şekilde tarif girişi yapan yazarlar için ödeme limiti de 100 TL’dir. Tarifleriniz bir hafta içinde yayına alınmaz ise onaylanmamıştır. Görsel boyutları, içerik uzunlukları vb. tüm kurallara lütfen dikkat ediniz.

PRO GİRİŞİM PAKETİ ile siz de kendi yemek tarifleri sitenize sahip olabilirsiniz. Detaylı bilgi için TIKLAYIN…

Tarif Yazarak Para Kazanmak İçin Kurallar

 • Gönderilen tüm tarifler editörlerimiz tarafından incelendikten sonra yayımlanmaktadır.
 • Kuralların birine bile uymayan içerikler yayınlansa bile ücret verilmez. Örneğin görsel boyunuz istediğimiz boyutta değil ancak tarifiniz özgün ise yayınlama yapabilirim. Ancak ücret ödemesi mümkün değildir.
 • Ne kadar az düzenleme gereken içerik gönderirseniz yayınlanma olasılığı o kadar yüksektir.
 • Gönderdiğiniz her tarifin yayınlanma garantisi yoktur.
 • Tarif göndermeden önce kullanım koşullarını lütfen okuyun.
 • Gönderdiğiniz tarif , videolar ve fotoğraflar kesinlikle size ait olmalı, size ait değilse göndermeyiniz.
 • Fotoğrafı veya videosu net olmayan, karanlık veya bulanık olan, kurallardan birini karşılamayan tarifleriniz yayımlanmayabilir ve yayınlansa bile ücret verilmez.
 • Görsellerin üzerinde isim, web sitesi vb. yazılar yazmamalıdır. Aksi durumda tarifiniz onaylanmaz.
 • Görsel boyutları belirtildiği gibi olmalıdır. Aksi durumda onaylanmaz.
 • İçerikteki kelime sayınızın doğrulandığından emin olunuz.
 • Ön içeriği girilmemiş veya tarifin aynısı kopyalayıp ön içerik diye belirtilmiş gönderileriniz düzenleme ile yayına sizin adınız ile alınabilir. Ancak bunun için ödeme alamazsınız ve yayın sonrası kaldırılmasını talep edemezsiniz.
 • Tariflerinizin daha kazançlı olması için fotoğraf ve video eklemenizi öneririm.
 • Tarif içerisinde bir siteye veya blog adresine link veremezsiniz.
 • Tarifinizin yayınlanması biraz zaman alabilir, lütfen sabırlı olun.
 • Tariflerinizi yazarken mümkün olduğunca imla kurallarına uyunuz.
 • Tariflerinizi sitede bulunan tarifler formatında yazmalısınız.
 • Tarifinizle ilgili her türlü sorunuzu iletişim bölümümüzden bize yazabilirsiniz.
 • Ödemeniz ödeme barajına ulaştığında IBAN hesabınıza gönderilecektir.
 • Kazanç planına katılan tüm kullanıcılar site kullanım kurallarını kabul etmiş sayılır.
 • Haftada en az 2 tarif girmek zorunludur ve bu kurala uymayanların ücretleri ödenmez, hesapları silinir,
 • Aylık olarak en fazla 20 adet tarif gönderebilirsiniz.
 • Bir nedenden dolayı üyeliği silinenlerin bütün tarifleri Tarif Al Pisir adıyla yayınlanır.
 • Tarif Al Pişir sitesini kullanarak tüm kullanım koşullarını peşinen kabul etmiş oluyorsunuz.
 • Kuralları kullanıcılara haber vermeksizin değiştirme hakkım saklıdır.
 • Zaman zaman hediye dağıtımları yapılabilir. Bu durumda kargo ücreti bize aittir.
 • Kazancınızda bizim tarafımızdan kesinti olmaz. Ancak çalıştığınız banka kesinti yapabilir.
 • Örneğin havale için 5 TL kesinti olduğunu kabul edelim. Bu durumda 50 TL kazandıysanız kesinti 5 TL ise hesabınıza 45 TL aktarım yapılır.

NOT: Tariflerilerinizi site üzerinden gönderemezsiniz. Güvenlik nedeni ile bu sistem kapandı. Bunun yerine belirtilen şartlarda hazırladığınız tariflerinizi tarifalpisir(at)yandex.com adresine e-mail gönderebilir veya buradan tarif gönderme formu sayesinde gönderim yapabilirsiniz. Sitemiz hakkında sorularınızı iletişim sayfasındaki bilgilerimizden sorabilirsiniz.

Güncelleme : 2021