Tavada Kalkan Balığı Tarifi | Tarif Al Pişir

Tavada Kalkan Balığı Tarifi

Tarif Puanı
12345
1 oy verildi.
5,00 puan
FavoriteLoadingDeftere Ekle

kişinin defterinde

Tavada Kalkan Balığı Tarifi
22 Nisan 2019 616 defa okundu 0 yorum

Balık her mevsim ayrı bir güzeldir değil mi? Ayrıca sağlık açısından mükemmel besleyici özelliklere sahiptirler. Ülkemizde genelde küçük balıklar rağbet görse de bilinmeyen veya nadir yapılan birçok balık türü mevcut. Özellikle okyanusa yakın ülkeler bu konu hakkında hayli zengindirler. Bu yazımda sizlere tavada kalkan balığı tarifi hakkında bilgi vereceğim. Öncelikle belirtmeliyim ki bu balık biraz yağlıdır. Bu nedenle yağlı balık sevmiyorsanız evde yapmayın veya dışarıda bir tadına bakın derim. Eğer beğenirseniz evde ayrıca denersiniz. Şimdi tarifimize geçelim.

Tavada Kalkan Balığı Tarifi

Tavada Kalkan Balığı Tarifi

Tavada Kalkan Balığı Malzemeleri

  • kızartma için sıvı yağ ve tuz,
  • yeteri kadar kalkan balığı,
  • yeteri kadar mısır unu.

Yapılışı

Tavada kalkan balığı tarifi için öncelikle balıklarımızı bir güzel temizleyelim. Temizledikten sonra tuzla bir güzel karıştıralım. Sonrasında yaklaşık olarak yarım saat dinlendirelim ki tuzu içine çeksin ve tat versin. Dinlendirme işleminden sonra bir kabın içerisine mısır unu koyalım ve balıklarımızı bulayalım.

Uygun bir tavayı alalım ve içerisine sıvı yağımızı koyalım. Yağın sıcaklığı kızartma için uygun olduğu zaman balıklarımızın her iki tarafını kızartalım ve yeşilliklerle beraber servis edelim. Afiyet olsun ve yorumlarınızı unutmayınız. Ayrıca bu tarifi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Dilerseniz yeni tarifler ve duyurulardan haberdar olmak için Instagram, Twitter ve Facebook sayfalarından takip edebilirsiniz.

Yorumlar

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.