Yoğurdun Faydaları ve Zararları Nelerdir ? -/- TarifAlPisir.com

Yoğurdun Faydaları ve Zararları

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 2 oy verildi.
 • puanı: 5,00
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Yoğurdun Faydaları ve Zararları
  3 Ağustos 2017 2828 defa okundu 0 yorum

  Yoğurt, eskiden beridir en sevilen süt ürünlerinden biridir. Neredeyse her yemeğin yanında yenilebilir bir besin olduğunu söylemem gerek yok. Bununla beraber hem besleyici hem sağlıklı olan yoğurdun faydaları ve zararları nelerdir bu yazımda inceleyeceğiz. Tabi ki normal bir insan hiç bir zararı yok diyebilirim. Yapıldığı süte göre değişir tabi. İnek sütü insan vücudu için pek uygun değil. Ancak yoğurt olunca konu değişiyor.

  Yoğurdun Kemiklere Yararı

  Özellikle gelişim çağında ve ileri yaşlarda en çok kalsiyuma ihtiyaç duyarız. Hatta bayanlarda kemik erimesinin başlıca nedeni kalsiyum eksikliğidir. Tabi ki bununla beraber tetikleyici etkenlerde mevcuttur. Ayrıca gelişim çağındaki çocuklarımızın her gün en az bir kase yoğurt yemesi önemli. Genel olarak içeriği nedeni ile yoğurt uyku yapar. Bu nedenle akşam yatmadan iki veya üç saat önce yoğurt tüketmenizi öneririm. Bununla beraber rahat bir uyku için yatmadan en az iki saat önce hiç bir şey yememenizi tavsiye ederim.

  Yoğurdun Yüksek Tansiyon Sorununa Faydası

  Özellikle ilerleyen yaşlarda yüksek tansiyon ve çeşitli damar hastalıkları görülmektedir. Gerçi yediğimiz onca zararlı besine göre gayet normal. Yoğurt her gün tüketilirse bu sorunların önüne geçmenize yardımcı oluyor. Özellikle doğal olarak her gün bir tüketilen bir kase yoğurt kalp ve damar hastalığına yakalanma riskinizi azaltmaya yardımcı olmaktadır.

  Şeker Hastaları Kesinlikle Yemeli

  Şeker hastaları yedikleri besinler açısından sürekli takip edilmelidirler. Özellikle yoğurt şeker hastaları için sofralarından eksik edilmemesi gereken besindir. İçerisindeki besin maddeleri şeker hastası için oldukça önemlidir. Bu nedenle her gün bir kase yemeleri kendilerini toplamaya yardımcı olacaktır.

  Yoğurt Ye Enfeksiyona Yenilme

  Evet, yanlış okumadınız. Yoğurt yiyerek enfeksiyonlardan korunmanız mümkün. Özellikle soğuk kış günlerinde çeşitli enfeksiyonlara yakalanabiliriz. Bu nedenle yaz veya kış her gün tüketilen bir kase yoğurt sizi koruyacaktır. Bununla beraber günlük tüketilen yoğurt bağışıklık sisteminizin güçlenmesine katkı sağlayacaktır.

  Aç Karnına Yoğurt Yemenin Faydaları

  Faydalı ve bol proteinli besin yoğurdu aç karnına yediğiniz zaman size tokluk hissi verir. Bu şekilde kolayca diyet yapmanıza yardımcı olur. Kilo kontrolü yapmak istiyorsanız kesinlikle yoğurt tüketimine dikkat etmelisiniz. Diyet menüleri uygulayacaksanız kesinlikle bir kase yoğurt menüde olmalıdır. Yoğurdun çeşidi ise yani yağlı mı yağsız mı kısmını uzaman bırakmanızda fayda var. Diyetisyeniniz sizin için en iyi şekilde program yapacaktır.
  Kısaca yoğurdun faydaları ve zararları bu şekildedir. Görüldüğü gibi zararları normal sağlıklı insan için bulunmamakta. Bu nedenle yazımda geçmiyor. her gün hem siz hemde sevdikleriniz bir kase yoğurt tüketmelidir.

  Sizde Sitemizde Yazılarınızı Paylaşın

  Yorumlar

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.