Yoğurtlu Havuç Kızartması Tarifi - TarifAlPisir.com Lezzetleri

Yoğurtlu Havuç Kızartması

Tarif Puanı
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
 • 1 oy verildi.
 • puanı: 5,00
 • Loading...
  FavoriteLoadingDeftere Ekle

  kişinin defterinde

  Yoğurtlu Havuç Kızartması
  24 Mart 2016 1145 defa okundu 1 yorum

  Sebzelerin haşlaması oldukça güzel oluyor. Tabi ki bu durumda çocuklar biraz zor tüketiyorlar. Havuç için dersem yoğurtlu havuç kızartması olursa rahatlıklar tüketiyorlar. Havuç aynı havuç sadece sunumu değiştirip farklı bir tat ile sunduğumuzda itiraz edemiyorlar. En azından bir kere bakayım derken bir bakmışsınız hepsini yemişler. Aynen bu şekilde kendini yediren tarifimize bakalım.

  Yoğurtlu Havuç Kızartması Malzemeleri

  • beş veya altı tane havuç,
  • bir çay bardağından az sıvı yağ,
  • beş veya altı diş sarımsak,
  • bir kase yoğurt, tuz.

  Yoğurtlu Havuç Kızartması Yapılışı

  Yoğurtlu havuç kızartması için yukarıdaki malzemelerimizi hazırlayalım. Öncelikle havuçlarımızı bir güzel temizleyelim. Daha sonra istediğiniz şeklide (genelde yuvarlar olarak) keselim. Biz havuçlarımızı keserken, bir yandan uygun bir tavamıza sıvı yağımızı koyalım kısık ateşte kızsın. Daha sonra havuçlarımızı tavamıza koyalım ve kapağını kapatalım. Arada bir karıştıralım ve kısık ateşte iyice pişmesini sağlayalım.

  Havuçlarımız pişerken diğer yandan sarımsaklarımızı güzelce temizleyelim. Temizlediğimiz sarımsakları dibek varsa dibekle yoksa bıçakla parçalayalım. Parçalama sırasında veya dibekle döverken sarımsakların yapışmaması için tuz ekleyebilirsiniz.

  Hazırladığımız sarımsağımızı yoğurdumuza ekleyelim ve güzelce homojen bir şekilde karışmasını sağlayalım.
  Tavada ki havuçlarımız da pişmeye yakın tuzunu ekleyip karıştıralım. Havuçlar pişince servis tabağımıza alalım ve üzerine sarımsaklı yoğurdumuzu dökelim servis edelim. Afiyet olsun ve yorumlarınızı unutmayınız.

  Ayrıca tarifimizi beğendiyseniz sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Hatta Instagram, Google Plus ve Facebook sayfalarından bizi takip edebilirsiniz.

  Hemen Sizde Tariflerinizi Paylaşın

  Yorumlar